Lobynas

Edukaciniai užsiėmimai užsakomi iš anksto.
Užsiėmimai vyksta visus metus antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val.
Moksleivių grupės dydis – nuo 10 iki 25 žmonių.

Išsamesnė informacija teikiama ir užsakymai priimami:
tel. (8 5) 2697800, (8 5) 2697803, 
el. p. violeta.indriuniene@bpmuziejus.lt

Edukaciniai užsiėmimai vyksta Bažnytinio paveldo muziejuje, Šv. Mykolo g. 9, Vilnius.

Siuvinėtas dangus

Dvasininkų drabužiai būdavo siuvami iš prabangių audinių, siuvinėjami auksu ir sidabru, puošiami perlais, pinikais ir galionais... Ką reiškia drabužių spalvos, kaip keitėsi audiniai, siuvinėjimo motyvai? Apžiūrėsime įspūdingą parodą „Siuvinėtas dangus“ ir drabužius, papuoštus Avinėliais, šventaisiais ir nuostabiausiomis gėlėmis. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis, atkartodamas matytus ornamentus, susikurs savo atšvaitą! Programa skirta 5–12 klasių mokiniams. Trukmė: 1 val. 30 min. Kaina 2 Eur.
Rask lobį!

Vilniaus katedros lobyno vertybės ne kartą degė gaisruose, į slaptavietes įsilauždavo vagys, katedrą niokojo ir brangenybių ieškojo priešai... Išgirdę katedros lobyno istoriją, praktinėje dalyje patys ieškosime paslėpto lobio. Užuomina seks užuominą, sudėtingas rebusas – mįslę, paieškoms reikės istorinių žinių... Jei viską išspręsime, tai ir lobį surasime! Programa skirta 7–12 klasių mokiniams. Trukmė: 1 val. 20 min. Kaina 2 Eur.
Lobio žemėlapis

Vilniaus katedros lobynas ilgus šimtmečius buvo kruopščiai saugomas nuo vagių, nuo gaisrų, nuo karo metu Vilnių puolančių priešų. Ne kartą lobyno daiktai buvo įkeisti, susidėvėję perlydyti. Tai, kad vertinga lobyno dalis pasiekė šiuos laikus, prilygsta stebuklui. Apžiūrėję Vilniaus katedros lobyną, praktinėje dalyje kursime senovinį lobio žemėlapį. Programa skirta 1–4 klasių mokiniams. Trukmė: 1 val. 20 min. Kaina 2 Eur.
Krikščioniškieji simboliai

Simboliai žmonėms labai svarbūs, jie turi gilią prasmę. Kuo daugiau apie juos žinosime, tuo labiau praturtinsime savo gyvenimą. Ką simbolizuoja kryžius, akis, trikampis, balandis? Kodėl žuvis yra vienas seniausių slaptųjų Kristaus simbolių? Apžiūrinėdami gražiuosius liturginius indus, aiškinsimės, šifruosime simbolių kalbą, patys gaminsime papuošalus „shrink plastic“ technika. Programa skirta 1–12 klasių mokiniams. Trukmė: 1 val. 30 min. Kaina 2 Eur.
Svečiuose pas Mykolą

Kodėl svečiuose pas Mykolą, o ne Mikalojų? Kodėl arkangelas Mykolas laiko ietį ar kardą? Kam jam reikalingos svarstyklės? Jūsų lauks ekskursija-žaidimas, skirtingos užduotys ir prizai! Programa skirta 1–4 klasių mokiniams. Trukmė: 1 val. 20 min. Kaina 2 Eur.Rėmėjai

 

Informaciniai rėmėjai