Events

Dr. Tojana Račiūnaitė, „Stebuklingas atvaizdas ir stebuklo atvaizdas“

Kviečiame turiningai praleisti laiką parodos „Šv. Dominykas ir šv. Hiacintas Lietuvoje: aštuoni atminties šimtmečiai“ renginiuose. Per nuotolines paskaitas ir gyvus edukacinius užsiėmimus turėsite galimybę pažinti ordino istoriją ir palikimą, šv. Dominyką ir šv. Hiacintą, išgirsti su jais siejamas legendas bei atrasti šimtmečius besitęsiančią atminimo tradiciją, įamžintą auksakalystės, tapybos, grafikos, skulptūros ir tekstilės kūriniuose.

Sausio 20 d. 18 val. dr. Tojana Račiūnaitė, „Gidlų Švč. Marijos Marijos statulėlės istorija Traupio bažnyčios paveiksle: stebuklingas atvaizdas ir stebuklo atvaizdas“.

Paskaitoje kalbėsime apie XVIII a. paveikslą „Gidlų stebuklingas Marijos atvaizdas”. Tai vienas įdomiausių parodoje pristatomų eksponatų. Paveikslas atkeliavo iš Anykščių rajono, Traupio Šv. Onos bažnyčios. Paveikslo centrinėje dalyje nutapyti šv. Dominykas ir šv. Hiacintas, keliantys Švč. Mergelės Marijos figūrėlę, o ją supančiose vaizdų ir tekstų „rėmuose“ pasakojama stebuklingos Gidlų Švč. Mergelės Marijos statulėlės istorija. Paskaitoje bus analizuojama paveikslo  ikonografija ir kompozicinė sąranga, aptariamos tokio pobūdžio kompozicijų ištakos ir paskirtys.

Paskaitos pradžia – 18  val. 
Paskaitos trukmė – apie 1 val. 
Paskaita nemokama. Maloniai kviečiame!
Renginys yra www.700vilnius.lt programos dalis.

Susitikimas vyksta „Zoom“ platformoje. Reikalinga registracija. Asmeninė nuoroda į renginio internete vietą Jums bus išsiųsta kartu su registracijos patvirtinimu. 

Paroda „Šv. Dominykas ir šv. Hiacintas Lietuvoje: aštuoni atminties šimtmečiai“ Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9) veikia iki 2022 m. sausio 22 d.

Daugiau informacijos ir registracija į paskaitą tel. + 370 5 269 7800, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt

 
Event date and time

2022 01 20 18:00

Sponsors

Vilniaus Akivyskupija            
 
     
   

Informational sponsors

 LRT   delfi.lt    bernardinai.lt    

We love Lithuania