Events

Muziejų nakties ekskursija

2019 m. gegužės 18 d. 18.30 val. kviečiame dalyvauti Muziejų nakties ekskursijoje, kurią ves Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė. Renginys nemokamas, registracija baigta.

Bažnytinio paveldo muziejus šiemet švenčia gyvavimo dešimtmetį. 2009 m. spalio 18 d., menininkų globėjo šv. Luko dieną, duris atvėrusios Vilniaus arkivyskupijos įkurtos ir išlaikomos institucijos tikslas – tinkamu būdu, nepažeidžiant kūrinių ir vietos sakralumo pristatyti vertingiausią bažnytinio paveldo dalį Lietuvos visuomenei ir Vilniaus svečiams. Muziejuje saugomi ir pristatomi dailės kūriniai ir šventenybės yra geriausi Vilniaus arkivyskupijos istorijos liudytojai, bylojantys apie iškilius praeities meno laimėjimus, kultūrinius ir meninius ryšius su Vakarų Europa. Kūriniai atskleidžia permainingą, dramatiškais įvykiais paženklintą Lietuvos ir Bažnyčios istoriją, mūsų krašto religinio gyvenimo kaitą, juos kūrusių asmenų pamaldumą ir subtilų meninį skonį.

Bažnytinio paveldo muziejaus ekspozicija, renesansinėje Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios ir buvusio seserų bernardinių vienuolyno erdvėje pristatanti Vilniaus arkikatedros ir kitų arkivyskupijos bažnyčių lobyną, ragina kalbėti apie sakralaus meno tradicijas ir jų ateitį.

Daugiau informacijos tel. 8 5 2697803
Event date and time

2019 05 18 18:30

Sponsors

                 

Informational sponsors