Krikščioniškas menas sekuliariame pasaulyje

Projektas „Krikščioniškas menas sekuliariame pasaulyje“ yra skirtas sukurti erdvę diskusijai apie krikščionišką meną ir jo reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje, kurioje religinio meno tema atrandama iš naujo ir skirtingais aspektais nagrinėjama menininkų, menotyrininkų, filosofų, teologų darbuose. Ši tema iš esmės susijusi ir su Bažnytinio paveldo muziejaus veikla – bandymu šiandienos žmogui kalbėti apie krikščionišką paveldą, atrasti ir suprasti jo turtingumą, reikšmę Lietuvos ir pasaulio kultūrai.

2018 m. lapkričio 8–10 d., bendradarbiaujant su Paryžiaus Menų teologijos aukštojo mokslo instituto (Institut Supérieur de Théologie des Arts, ISTA), Vilniaus universiteto ir Vilniaus dailės akademijos dėstytojais, Bažnytinio paveldo muziejuje surengtas paskaitų ciklas, kuriame pranešimus skaitė ir krikščioniško meno problematiką nagrinėjo Lietuvos ir Prancūzijos mokslininkai. Kviečiame susipažinti su pranešimų tekstais ir peržiūrėti paskaitų vaizdo įrašus.

Prof. Tomas Sodeika „Krikščioniškas menas – contradictio in adiecto?“

2018 11 08

Vilniaus universiteto Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros profesoriaus Tomo Sodeikos pranešimas, skirtas aptarti krikščioniško meno sąvokos prieštaringumą.
Susitikimas su režisiere Giedre Beinoriūte

2018 11 08

Paskaitų ciklą „Krikščioniškas menas sekuliariame pasaulyje“ papildęs susitikimas, kuriame režisierė Giedrė Beinoriūtė kalbėjo apie religinį kiną iš kino kūrėjos perspektyvos.

Dr. Margarita Janušonienė „Krikščioniško meno pavidalai sekuliariame...

2018 11 09

Dailės istorikės ir paveldosaugininkės, nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos ekspertės dr. Margaritos Janušonienės pranešimas „Krikščioniško meno pavidalai sekuliariame pasaulyje: tarp tradicijų ir naujovių“.
Dr. Martine Grenier „Nuo XIX iki XX amžiaus: religinio atvaizdo krizė...

2018 11 09

Paryžiaus Menų teologijos aukštojo mokslo instituto dėstytojos, teologės ir moderniosios dailės tyrinėtojos Martine Grenier pranešimas „Nuo XIX iki XX amžiaus: religinio atvaizdo krizė Europoje ir jos atgarsiai Prancūzijoje“. Paskaitą vertė Akvilė Melkūnaitė.

Prof. Giedrė Mickūnaitė „Agamemnono skausmas, arba saikas dailėje“

2018 11 10

Dailėtyrininkės, Vilniaus dailės akademijos profesorės Giedrės Mickūnaitės pranešimas „Agamemnono skausmas, arba saikas dailėje“.
Dr. Martine Grenier „Tarp ištikimybės ir maišto: „Paskutinė vakarienė“...

2018 11 10

Paryžiaus Menų teologijos aukštojo mokslo instituto dėstytojos, teologės ir moderniosios dailės tyrinėtojos Martine Grenier pranešimas „Tarp ištikimybės ir maišto: „Paskutinė vakarienė“ šiuolaikiniame mene. Keletas pavyzdžių“. Paskaitą vertė Rūta Kisielytė.

Antroji projekto dalis yra skirta pristatyti šiuolaikinį Lietuvos krikščionišką meną. Nuo šiol Bažnytinio paveldo muziejaus svetainėje galite rasti trumpus aprašus, pristatančius po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo krikščionybės tema kūrusius menininkus ir jų kūrinių pavyzdžius.

Organizatoriai: Bažnytinio paveldo muziejus, Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo dominikonų vienuolynas
Rėmėjai: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Daugiau informacijos el. p. muziejus@bpmuziejus.lt


Rėmėjai

 

Informaciniai rėmėjai