Parsisiųsk Bažnytinio paveldo muziejaus programėles nemokamai!

„Vilniaus piligrimas“

„Vilniaus piligrimas“ (angl. „Vilnius Pilgrim“) – išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams sukurta programėlė, kuri padeda atrasti Vilniaus miesto piligrimines vietas ir suplanuoti kelionę. Programėlėje rasite interaktyvų žemėlapį su nuotraukomis ir išsamiais aprašais, keliaudami galėsite klausyti garso įrašų lietuvių ir anglų kalbomis. Keliautojai gali rinktis keturis maršrutus – „Katedra. Varpinė. Lobynas“, „Gailestingumo kelias“, „Šv. Jono Pauliaus II kelias“ ir „Vilniaus bažnyčios“. Susipažinkite su dvasiniu, istoriniu ir kultūriniu Katalikų bažnyčios paveldu Vilniuje!
Programėlę galite nemokamai parsisiųsti iš Apple Store arba Google Play internetinės parduotuvės. Vėliau jos naudojimui pakanka turėti GPS ryšį.

Programos kūrėjai – Vilniaus piligrimų centras ir Bažnytinio paveldo muziejus.
Rėmėjai: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba, UAB „Baltisches Haus“, „Renovabis“.
Programavimas – UAB „Terra Media“.
Lauksime Jūsų pastebėjimų ir rekomendacijų, kurias galite siųsti el. paštu pilgrimai@vilnensis.lt, muziejus@bpmuziejus.lt.

Interviu su Vilniaus piligrimų centro vadove Inesa Čaikauskiene apie programėlės sukūrimo idėją ir jos funkcionalumą galite skaityti čia.

 
„Katedros varpinė“

Kviečiame leistis į virtualią kelionę po įspūdingą renesansinį bernardinių ansamblį, Šv. Mykolo bažnyčią ir jos kriptą! Čia taip pat galima rasti smagų komiksą apie Vilniaus įkūrimą, patyrinėti Vilniaus katedros varpinės istoriją. Smalsiuosius kviečiame ieškoti paslėpto lobio, sužinoti savo šventąjį globėją ar pažiūrėti filmukų apie Vilniaus katedros lobyno atradimą.
Programėlė skirta  „iPad“ planšetiniams kompiuteriams. Ją nemokamai galima atsisiųsti iš „Apple AppStore“ internetinės  parduotuvės.„Vargonai: grok ir sužinok“

Programėlė „Vargonai: grok ir sužinok!“ supažindina su unikaliu Bažnytinio paveldo muziejaus eksponatu – senoviniais itališkais vargonais (pagamintais apie 1850). Parsisiuntę programėlę gausite vertingų žinių apie vargonų istoriją, sandarą, pasiklausysite žymių kompozitorių kūrinių ir net galėsite pagroti senaisiais itališkais vargonais!
Programėlė skirta  „iPad“ planšetiniams kompiuteriams. Ją nemokamai galima atsisiųsti iš „Apple AppStore“ internetinės  parduotuvės.„Kolekcininko kabinetas“

Kviečiame į virtualią kelionę po kolekcininko kunigo Pranciškaus Tičkovskio kabinetą! Programėlė pristato pirmojo Lietuvos asirologo kolekciją ir jo gyvenimo kelią. Ar žinote, kad Pranciškus Tičkovskis yra pirmasis kunigas Vilniaus arkivyskupijoje, turėjęs automobilį?

Programėlė papildo parodą „Kolekcininko kabinetas“, veikiančią Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) nuo 2015 m. lapkričio 12 d. iki 2016 m. vasario 27 d.
Programėlė skirta  „iPad“ planšetiniams kompiuteriams. Ją nemokamai galima atsisiųsti iš „Apple AppStore“ internetinės  parduotuvės.
 

 

Rėmėjai

 

Informaciniai rėmėjai