Renginiai

Choro „Aidija“ paskaita-koncertas „Cantio“

2020 m. spalio 31 d., šeštadienį, 15 val. kamerinis choras „Aidija“, vadovaujamas Romualdo Gražinio, kviečia į paskaitą-koncertą „Cantio“. Muzikologas dr. Jonas Vilimas pristatys Visų Šventųjų ir Vėlinių tradiciją, o kamerinis choras „Aidija“ kartu su Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos choru bei instrumentininkais atliks A. Pärto, F. Bajoro, O. Narbutaitės ir kitų kompozitorių kūrinius chorui.

Centrinis vakaro kūrinys – lietuvių kompozitorės O. Narbutaitės kūrinys „Lapides, Flores, Nomina et Sidera“ (iš lot. k. „Akmenys, gėlės, vardai ir žvaigždynai“). 2008 metais chorui bei instrumentiniam ansambliui parašytas kūrinys tais pačiais metais, per Visų Šventųjų dieną, buvo atliktas tuo pačiu metu septyniose Vilniaus erdvėse.

Kaip teigia autorė apie kūrinio sumanymą: „Akmenys, gėlės, vardai ir žvaigždės yra ne tiek autonomiškos muzikos, kiek išdainuojamo žodžio kompozicija, paremta liturginiais tekstais bei akmenų, gėlių, vardų ir žvaigždynų lotyniškais vardais. Giedojimas, muzika visa tai susieja į nepertraukiamą keturių dalių, atliekamų attacca, struktūruotą vyksmą. Nekoncertinė muzikos paskirtis, įsiterpimas į bendruomeninę miesto erdvę ir daugiau maldos nei „kūrinio“ prasmė lėmė maksimalų muzikos išraiškos būdų paprastumą, natūralią sąveiką su ilgaamžėmis tradicijomis... Taip pat savotišką autorystės diskretiškumą.“

Renginį remia Lietuvos kultūros taryba.
Įėjimas su muziejaus bilietu.

Būtina išankstinė registracija. Daugiau informacijos: tel. 8 5 269 7800, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt
Renginio datos ir laikas:

2020 10 31 15:00Rėmėjai

   

Informaciniai rėmėjai