Renginiai

Choro „Aidija“ paskaita-koncertas „Non confundar”

Gruodžio 9 d., ketvirtadienį, 18 val. kamerinis choras „Aidija“, bendradarbiaudamas su Bažnytinio paveldo muziejumi, kviečia į paskaitą-koncertą „Non confundar“, skirtą Lietuvos ir Lenkijos bendros Konstitucijos ir Abiejų Tautų tarpusavio įžado akto 230 metų sukakčiai. Paskaita pristatys bendrą LDK laikų Lietuvos ir Lenkijos muzikinį bažnytinį paveldą.
 
Pats pirmasis Abiejų Tautų Konstitucijos straipsnis teigė, jog „viešpataujanti religija yra ir bus Romos katalikų šventas tikėjimas su visomis jo teisėmis“. Tai įteisino ne tiek dvasininkų luomo išskirtinę padėtį, kiek Lietuvos-Lenkijos visuomenėje po Liublino unijos susiklosčiusią gyvensenos tradiciją, kuri bus apžvelgiama paskaitos metu iliustruojant V. Šamotuliečio (W. Szamotul), J. Branto (J. Brant), M. Zielenskio (M. Zielenski), G. Gorčickio (G. Gorczycki) ir kitų to laikmečio lenkų-lietuvių kompozitorių muzikos kūriniais.
 
Atlikėjai: kamerinis choras „Aidija“ (meno vadovas ir dirigentas Romualdas Gražinis).
Renginį ves bažnytinės muzikos tyrinėtojas muzikologas dr. Jonas Vilimas.
Renginį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
 
Įėjimas su muziejaus bilietu ir galimybių pasu. Būtina išankstinė registracija.
Siekiant užtikrinti saugumą, renginio lankytojų prašome prieš atvykstant įsivertinti sveikatos būklę, dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius ir laikytis kitų saugumo reikalavimų.
 
Daugiau informacijos ir išankstinė registracija tel. 8 5 269 7800, el. p. muziejus@bpmuziejus.ltRenginio datos ir laikas:

2021 12 09 18:00


Susisiekite


Rėmėjai

Vilniaus Akivyskupija   
   
     
   

 

Informaciniai rėmėjai

       LRT            bernardinai.lt