Renginiai

Ekskursija „Hic mortui vivos docent“

Lapkričio 3 d., trečiadienį, 18 val. kviečiame dalyvauti ekskursijoje palaidotiems Vilniaus katedroje bei Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje atminti. Tai – išskirtinė proga aplankyti itin retai atveriamą Sapiegų giminės kriptą.

Vilniaus katedros požemiai – seniausios miesto didikų ir Bažnyčiai nusipelniusių asmenų kapinės. Amžino poilsio čia atgulė karališkosios šeimos nariai, aukšto rango dvasininkai, dosnūs mecenatai. Apie jų gyvenimą, pasiruošimą mirčiai, atminimą ir amžinybės siekį liudija antkapiniai paminklai, epitafijos, biustai, gyvenimo ir mirties aprašymai, testamentai, paskutiniai norai. Ekskursijoje pažinsime savo krašto laidojimo papročių istoriją ir aptarsime, kokios tradicijos yra nebeatpažįstamos, svetimos moderniam žmogui. Prisiminsime, kaip praktinės priežastys – statybos, rekonstrukcijos, miesto plėtra – keičia ir pertvarko mirusiųjų valią.

Antroje ekskursijos dalyje keliausime į Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią – Sapiegų mauzoliejų. Čia išlikusi XVII a. kripta ir barokines tradicijas menantys antkapiniai paminklai liudija vienos svarbiausių LDK giminių pasaulėžiūrą ir stovėseną gyvenimo laikinumo akivaizdoje.

Tėvelių, norinčių atsivesti mažamečius vaikus, maloniai prašome įvertinti temos jautrumą ir priimti atsakingą sprendimą.

Susitikimo vieta Vilniaus arkikatedros varpinėje, trukmė 2 val., kaina 12 Eur, su nuolaida 7 Eur.
Būtina išankstinė registracija. Dalyvavimas su galimybių pasu arba jį atitinkančiu dokumentu.

Daugiau informacijos ir registracija: tel. 8 600 12080, el. paštu katedrospozemiai@bpmuziejus.lt

 

 
Renginio datos ir laikas:

2021 11 03 18:00Rėmėjai

Vilniaus Akivyskupija   
   
     
   

 

Informaciniai rėmėjai

       LRT   delfi.lt    bernardinai.lt