Renginiai

Ekskursija „Šv. Kazimiero gerbimo istorija”

Kovo 2 d. kviečiame dalyvauti ekskursijose „Šv. Kazimiero gerbimo istorija” Šv. Kazimiero koplyčioje ir Vilniaus arkikatedroje ir jos požemiuose. Ekskursijos vyks 11.00 ir 13.30 val. Susitikimo vieta – Vilniaus arkikatedros varpinė.

Karalaičio Kazimiero idealą nusako psalmės žodžiai: „Tas, kurio rankos nekaltos ir širdis tyra“ (Ps 24, 4). Lietuvos globėjas yra vienas iš nedaugelio karališkos kilmės šventųjų, kurio nuopelnai ir dvasios tvirtumas buvo pripažinti netrukus po jo mirties. Karalaitis Kazimieras (1458–1484) gyveno tuo metu, kai karališkojo luomo pranašumai ir valdovo politinė galia turėjo ypatingą reikšmę. Tvirtai laikydamasis krikščioniškų vertybių, karalaitis priešinosi šeimos ir aplinkinių spaudimui gyventi „kaip visi“, vengė prabangos bei valdovo sūnui skirtų malonumų, eidamas valstybines pareigas, pasižymėjo teisingumu, išsiskyrė kaip rūpestingas ir tėvynės reikalams atsidavęs valdovas.

Vilniaus katedroje Šv. Kazimiero koplyčioje saugomos karalaičio relikvijos visais laikais buvo gerbiamos, ne kartą slepiamos nuo gresiančių pavojų. Koplyčios architektūra ir puošyba pasakoja šventojo gyvenimo istoriją, atskleidžia dorybes, parodo jo užtarimu įvykusius stebuklus bei tikinčiųjų patirtas malones. Prisiminsime šių vertybių istorijas ir fundatorių pamaldumą šventajam Lietuvos globėjui.

Ekskursijos trukmė 1 val.
Bilieto kaina 4,50 Eur, su nuolaida (senjorams, studentams) – 2,50 Eur.
Daugiau informacijos: tel. 8 5 269 7800, 8 5 269 7803, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt
Renginio datos ir laikas:

2019 03 02 11:00
2019 03 02 13:30Rėmėjai

Vilniaus Akivyskupija   
   
     
   

 

Informaciniai rėmėjai

       LRT   delfi.lt    bernardinai.lt