Renginiai

„Open House Vilnius“ atviros architektūros savaitgalis

Penktasis „Open House Vilnius“ atviros architektūros savaitgalis vėl atveria miesto erdves ir kviečia miestiečius ir miesto svečius pažinti šiuolaikišką bei išskirtinę Vilniaus architektūrą. Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia ir bernardinių vienuolynas šiemet dalyvauja renginyje ir laukia visų architektūra besidominčių smalsuolių balandžio 27 dieną. Savaitgalio metu duris atvers 70 Vilniaus pastatų, kurie dažnai yra visiškai arba iš dalies neprieinami visuomenei. Renginys yra nemokamas ir atviras visiems.

Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios ir bernardinių vienuolyno ansamblis – retas renesanso ir ankstyvojo baroko architektūros pavyzdys Lietuvoje. XVII a. pr. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kanclerio Leono Sapiegos iniciatyva pastatyta elegantiška bažnyčia tapo Sapiegų šeimos mauzoliejumi.

Šalia bažnyčios esančiuose vienuolyno pastatuose gyveno seserys bernardinės, priėmusios griežtą klauzūrą. Vienuolyno patalpas joms buvo galima palikti tik per karą, marą ar gaisrą. Vienuolynas buvo uždarytas ir apleistas, bet iki šių dienų išliko ansamblio architektūros detalės, kurios liudija apie uždarą seserų bendruomenės gyvenimą.

Bažnytinio paveldo muziejus, po restauracijos įsikūręs dalyje buvusio vienuolyno patalpų, kviečia praverti šios uždaros erdvės duris per „Open House Vilnius“ savaitgalį!

Tai – išskirtinė galimybė ne tik apžiūrėti muziejaus lankytojams matomas ansamblio erdves, bet ir įprastai uždarytus bažnyčios bokštelius, įspūdingą palėpę su autentiškomis medinėmis stogo konstrukcijomis.

Daugiau informacijos: tel. 8 5 269 7800, 8 5 269 7803, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt

www.openhousevilnius.lt
Renginio datos ir laikas:

2019 04 27 10:00Rėmėjai

Vilniaus Akivyskupija Kelno arkivyskupija   Kultūros paveldo departamentas  Lietuvos kultūros taryba balthaus

Informaciniai rėmėjai

       LRT   delfi.lt    bernardinai.lt    We love Lithuania