Renginiai

Orientacinis žaidimas „Atrask Vilniaus bokštus“

Bažnytinio paveldo muziejus dalyvauja Europos paveldo dienose „Įtraukiantis paveldas“ ir pristato vieną svarbiausių ir patraukliausių sostinės paveldo objektų – Vilniaus katedros varpinę. 2021 m. rugsėjo 17 d. 15 val. ir 18 d. 11 val. muziejus kviečia į orientacinį žaidimą.

Žemutinės pilies teritorijoje pastačius Vilniaus katedrą, XVI a. pradžioje prie jos buvo prijungtas ir vienas iš pilies gynybinės sienos vakarinių bokštų, jame įrengta katedros varpinė. Požeminė keturkampė dalis yra viena iš seniausių baltiškojo rišimo mūro liekanų Lietuvoje, datuojama XIII amžiumi. Be istorinių mūrų, varpinės viduje galima išvysti ne mažiau įspūdingas XIX a. medines konstrukcijas, išbandyti šio laikotarpio laiptus.

Katedros varpinės laikrodis – pats seniausias mieste. Jo mechanizmas į bokštą buvo įkeltas 1672 metais. Skaičiuoti laiką miestiečiams padeda žymių meistrų – Jono Delamarso ir Gustavo Miorko – lieti varpai, skambantys kas ketvirtį ir valandą. Varpinės viršuje galima apžiūrėti du išlikusius senuosius laikrodžio ciferblatus.

Katedros varpinės aukštis – 57 metrai. Lankytojai gali užlipti iki paskutinio aukšto, iš čia atsiveria įspūdinga miesto panorama: senamiesčio pastatai, Gedimino prospektas, šv. Petro ir Povilo bažnyčia, puikiai matomos Katedrą puošiančios skulptūros.

Siūlome komandinį žaidimą Vilniaus senamiestyje, kurio metu atrasite bokštus, varpines ir varpų istorijas, vieną po kito sekdami galvosūkius ir užuominas. Komandą gali sudaryti nuo 2 iki 10 dalyvių, reikalingas mobilusis interneto ryšys ir „Facebook Messenger“ programėlė. Pažinimas, azartas ir prizai laukia jūsų ir jūsų šeimos, draugų ar kolegų.

Renginys nemokamas, bet dalyvių skaičius ribojamas. Būtina išankstinė registracija.

Projektą iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Daugiau informacijos ir registracija tel. +370 60012080, el. p. varpine@bpmuziejus.lt.

 Renginio datos ir laikas:

2021 09 17 15:00
2021 09 18 11:00Rėmėjai

Vilniaus Akivyskupija   
   
     
   

 

Informaciniai rėmėjai

       LRT   delfi.lt    bernardinai.lt