Renginiai

2018 Gegužė

Ekskursija po parodą „Siuvinėtas dangus“ 2018-05-05 15:30

Kviečiame dalyvauti specialiose ekskursijose po parodą „Siuvinėtas dangus“. Naujausioje Bažnytinio paveldo muziejaus parodoje pristatomas Lietuvos siuvinėtų liturginių drabužių lobynas nuo seniausių artefaktų iki šiuolaikinių kūrinių. Ekskursijų dalyviai ne tik išvys įspūdingus tekstilės kūrinius, bet ir susipažins su nuoseklia meno stilių kaitos istorija, skirtingų epochų žmogaus minties eiga, teologų akcentuojamais tikėjimo tiesų aspektais, pamaldumo šventiesiems ženklais.

Paroda veiks iki 2018 m. rugsėjo 15 d.

Spaudos konferencija. Paroda „Šv. Kazimiero gerbimo istorijos šedevrai: Lietuva–Italija“ 2018-05-17 12:00

Gegužės 17 d. 12 val. maloniai kviečiame dalyvauti parodos „Šv. Kazimiero gerbimo istorijos šedevrai: Lietuva – Italija“ spaudos konferencijoje Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius).

 

Italijos šedevrai Lietuvos šventajam! Muziejų diena BPM 2018-05-18 11:00 Tarptautinę muziejų dieną, 2018 m. gegužės 18 d., galite visą dieną nemokamai lankyti naują Bažnytinio paveldo muziejaus parodą „Šv. Kazimiero gerbimo istorijos šedevrai: Lietuva–Italija“! Pirmą kartą Lietuvos istorijoje pristatomi kūriniai šv. Kazimiero tema iš didžiausių Florencijos ir Palermo muziejų, Medici lobyno ir Šv. Lauryno bazilikos archyvo. Paroda supažindina su itin svarbiu Lietuvos istorijos etapu, parodo Lietuvos globėjo kulto sklaidą, atskleidžia religinius, politinius mainus, rodo sąsajas su katalikiškomis Europos institucijomis.

Italijos šedevrai Lietuvos šventajam! Muziejų naktis BPM 2018-05-19 18:00

Ar žinojote, kad garsiajame Florencijos Medičių lobyne saugomas milijonų eurų vertės šedevras, skirtas Lietuvos karalaičio Kazimiero relikvijai? Ar girdėjote, kad šv. Kazimieras yra paskelbtas Palermo miesto globėju? Ar norėtumėte Vilniuje savo akimis pamatyti įspūdingus Italijos auksakalių ir dailininkų kūrinius, autentiškus dokumentus, pasakojančius apie šv. Kazimiero gerbimo istoriją? Puiki naujiena – gegužės 19 d. kviečiame dalyvauti nemokamose Muziejų nakties ekskursijose po parodą „Šv. Kazimiero gerbimo istorijos šedevrai: Lietuva–Italija“!
Rėmėjai

 

Informaciniai rėmėjai