Vykstančios parodos

Vilniaus vienuolijos ir jų lobynai. Bernardinės

Bažnytinio paveldo muziejus, švęsdamas gyvavimo dešimtmetį, atidaro naujas ekspozicijų erdves. Nuo 2019 m. vasario 28 d. muziejuje galima aplankyti parodą „Vilniaus vienuolijos ir jų lobynai. Bernardinės“. Šioje nuolatinėje ekspozicijoje pristatomas Šv. arkangelo Mykolo bernardinių vienuolyne gyvenusių seserų palikimas. Tai – simbolinė Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios ir buvusio bernardinių vienuolyno ansamblyje įsikūrusio muziejaus padėka ankstesnėms šeimininkėms.

Parodoje eksponuojami XVI–XIX a. archeologiniai radiniai, bylojantys apie vienuolių kasdienybę: indų šukės, darbo įrankiai, krosnių kokliai. Liturginiai indai ir drabužiai atspindi šventimo akimirkas. Paroda atskleidžia ir vienuolių gyvenimą, pavyzdžiui, įrašas ant Palūšės bažnyčioje rastos puošnios komuninės pėdos primena, kad ją Šv. arkangelo Mykolo vienuolynui 1706 m. padovanojo vienuolyno vyresnioji Antanina Žabaitė. Nežinoma, kas siuvinėjo auksinį arnotą, tačiau Vilniaus bernardinių vienuolyno metrikos atskleidžia auksu siuvinėjusių seserų vardus. Eksponuojamame šv. Felicisimo relikvijoriuje rasti dokumentai liudija, kad šv. Felicisimo galvos relikvija buvo paimta iš Romos katakombų ir 1676 m. padovanota Vilniaus Šv. arkangelo Mykolo bažnyčiai. Parodos temą papildo filmuota medžiaga, kurioje šiuolaikinių bernardinių lūpomis pasakojama sudėtinga vienuolijos istorija, archeologai ir istorikai pristato savo tyrimų įžvalgas, atradimus.

Bernardinių istorija pasakojama ir naujoje Bažnytinio paveldo muziejaus išleistoje knygoje „Vilniaus vienuolijos ir jų lobynai. Vilniaus Šv. arkangelo Mykolo bernardinių vienuolynas“ (sudarytoja ir tekstų autorė Dalia Vasiliūnienė).

Rėmėjai: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Daugiau informacijos telefonu 8 5 269 7800


 
Rėmėjai

   

Informaciniai rėmėjai