Muziejaus leidiniai

Dvasiniai Fribūro vaikai: Fribūro universiteto lietuviai ir jų reikšmė Lietuvai

Dvasiniai Fribūro vaikai: Fribūro universiteto lietuviai ir jų reikšmė Lietuvai: katalogas. Sudarytoja Kamilė Jagėlienė. Vilnius: Bažnytinio paveldo muziejus, 2019, 112 p.

Fribūro universiteto reikšmė Lietuvos valstybingumo formavimuisi neabejotina. Tai buvo vienas iš svarbiausių centrų, kuriame būrėsi lietuviai intelektualai katalikai, kunigai ir pasauliečiai. Čia jie ėmė kristalizuoti savo idėjas, megzti tarptautinius ryšius, o aktyvia veikla kuriant modernią Lietuvos valstybę taip pat užsiimta Šveicarijoje.

Vilniaus arkivyskupijos Bažnytinio paveldo muziejuje ir Fribūro universitete surengta paroda „Dvasiniai Fribūro vaikai: Fribūro universiteto lietuviai ir jų reikšmė Lietuvai“ skirta pirmą kartą visuomenei pristatyti katalikiškame Fribūro universitete XIX a. pab. – XX a. I p. studijavusių lietuvių intelektualinę veiklą, jų reikšmę besikuriančiai moderniai Lietuvos valstybei, pasitelkiant studentų draugiją „Rūta–Lituania“ ir su ja sietinus artefaktus.

Katalogas išleistas lietuvių–anglų kalbomis.

Sudarytoja Kamilė Jagėlienė
Parodos kuratoriai: Justinas Dementavičius, Claude Hauser, Kamilė Jagėlienė, Algimantas Katilius, Mantė Lenkaitytė Ostermann, Monika Šipelytė, Vykintas Vaitkevičius
Tekstų autoriai: Justinas Dementavičius, Claude Hauser, Algimantas Katilius, Monika Šipelytė, Vykintas Vaitkevičius
Lietuvių kalbos redaktorės: Rita Markulienė, Angelė Rukšėnienė
Vertėjai: Paulius Balčytis,Aušra Simanavičiūtė, Rimas Užgiris
Dizainerė Laura Varžgalytė
Partneriai: Fribūro universitetas, Lietuvos istorijos institutas, Šveicarijos lietuvių bendruomenė

Rėmėjai: Fribūro universiteto rektoratas, Fribūro universiteto Tarpfakultetinis Vidurio ir Rytų Europos institutas, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Vilniaus arkivyskupija


Rėmėjai

 

Informaciniai rėmėjai