Muziejaus leidiniai

Misijų stotelės. Lietuvių misionierių šimtmečio kelias. Antano Saulaičio SJ kolekcija: parodos katalogas

Misijų stotelės. Lietuvių misionierių šimtmečio kelias. Antano Saulaičio SJ kolekcija: parodos katalogas. Sudarytoja Alina Pavasarytė. Vilnius: Bažnytinio paveldo muziejus, 2018, 276 p.

2018 m. Bažnytinio paveldo muziejuje pristatyta paroda „Misijų stotelės. Lietuvių misionierių šimtmečio kelias“ pirmą kartą visuomenei atveria kunigo, misionieriaus Antano Saulaičio SJ ir jo bendražygių pusšimtį metų rinktą kolekciją „Misijų stotelė“. Eksponuojama dalis rinkinio – daugiau nei 2500 artefaktų iš įvairių kultūrų: buitinių reikmenų, asmeninių daiktų, knygų, spaudinių, laiškų, suvenyrų, garso ir vaizdo įrašų, liturginių reikmenų ir kitos medžiagos, liudijančios apie šimtmetį trukusią lietuvių misionierių veiklą visame pasaulyje.

Katalogas pristato parodoje rodomus bei į ekspoziciją nepatekusius kolekcijos eksponatus, supažindinama su jų sukūrimo ir atsiradimo kolekcijoje aplinkybėmis. Antroji knygos dalis skirta lietuvių misionierių ir misijų savanorių biografijoms. Tai 35 istorijos, pasakojančios apie žmonių, paaukojusių patogią ir pažįstamą kasdienybę dėl humanitarinės pagalbos ir evangelizacijos, išradingumą, humoro jausmą, nuostabos akimirkas ir nekasdienes patirtis.

Katalogas išleistas lietuvių kalba su anglų kalbos santrauka.

Sudarytoja: Alina Pavasarytė
Tekstų autoriai: Alina Pavasarytė, Irena Petraitienė, Antanas Saulaitis SJ
Kalbos redaktorė: Rita Markulienė
Vertėja: Aušra Simanavičiūtė
Fotografai: Tomas Adomavičius, Arūnas Baltėnas, Gedas Čiuželis
Dailininkas: Gedas Čiuželis
Rėmėjai: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos jėzuitų provincija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija


Rėmėjai

   

Informaciniai rėmėjai