Šeima muziejuje

2020 05 08

Kviečiame dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose šeimoms Bažnytinio paveldo muziejuje! Siūlome pamatyti Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią ir vienuolyną bei linksmai ir turiningai praleisti laiką! Šeimas kviečiame užsisakyti ir dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, pritaikytuose pagal vaikų amžiaus grupę ir poreikius. Edukacinės muziejaus programos papildys ir užtvirtins darželiuose ir mokyklose įgyjamas žinias. 

Privatūs edukaciniai užsiėmimai užsakomi iš anksto:
Tel. +370 5 2697800, +370 5 2697803
El. p. edukacija@bpmuziejus.lt
Užsiėmimai vyksta antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val.
Kainos: edukacijos dalyviui 3,50 Eur; edukatoriaus paslauga 20 Eur.
Trukmė: apie 1 val.

Edukacinių užsiėmimų laikas pavieniams lankytojams nuo gegužės 25 d.:
Trečiadieniais ir penktadieniais 11 val.
Antradieniais ir ketvirtadieniais 16 val.
Šeštadieniais 11 val. 30 min.
Kainos: vaikui, suaugusiam 6 Eur 
Trukmė: apie 1 val.
Išankstinė registracija ir edukacijų temos:
Tel. +370 5 2697800, +370 5 2697803
El. p. edukacija@bpmuziejus.lt

Parengėme visas būtinas priemones, užtikrinančias saugų ir įdomų apsilankymą bei lankymosi taisykles karantino metu.

Gyvenimas vienuolyne

Kviečiame pasivaikščioti po bernardinių vienuolyną. Vienas svarbiausių vienuolių kasdienio gyvenimo bruožų buvo klauzūros laikymasis. Palikti vienuolyną jos galėjo tik susiklosčius išskirtinėms aplinkybėms: prasidėjus karui, siaučiant marui, kilus gaisrui arba keliaujant į kitą vienuolyną. Susirgusios vienuolės gydydavosi pačios, taip pat gamindavo vaistus, tepalus, kuriuos dalindavo vargšams. Kadangi dabar atsirado naujas privalomas aprangos elementas – apsauginė kaukė, puošime, marginsime, gražinsime ir sukursime išskirtinę.
Lobio žemėlapis

Vilniaus katedros lobynas ilgus šimtmečius buvo kruopščiai saugomas nuo vagių, nuo gaisrų, nuo karo metu Vilnių puolančių priešų. Ne kartą lobyno daiktai buvo įkeisti, susidėvėję perlydyti. Tai, kad vertinga lobyno dalis pasiekė šiuos laikus, prilygsta stebuklui. Apžiūrėję Vilniaus katedros lobyną, praktinėje dalyje kursime senovinį lobio žemėlapį.
Simbolių galia

Simboliai žmonėms labai svarbūs, jie turi gilią prasmę. Kuo daugiau apie juos žinosime, tuo labiau praturtinsime savo gyvenimą. Ką simbolizuoja kryžius, akis, trikampis, balandis? Kodėl žuvis yra vienas seniausių slaptųjų Kristaus simbolių? Apžiūrinėdami gražiuosius liturginius indus, aiškinsimės, šifruosime simbolių kalbą, patys gaminsime papuošalus „shrink plastic“ technika.
Vilniaus šventasis

Žaisime atradimų žaidimą – sudėliosime šv. Kazimiero atvaizdą ir visą jo gyvenimo bei gerbimo istoriją. Karalaičio Kazimiero idealą nusako psalmės žodžiai: „Tas, kurio rankos nekaltos ir širdis tyra“ (Ps 24, 4). Jaunasis princas gyveno tuo metu, kai karališkojo luomo pranašumai ir valdovo politinė galia teikė daug privilegijų, prabangos ir malonumų, o atsispirti, priešintis šeimai, aplinkinių spaudimui gyventi „kaip visi“ reikėjo daug drąsos, ištvermės ir atsidavimo...
Antspaudai

Žiedas, pektoralas, mitra, pastoralas – keturios vyskupo insignijos, turinčios savą simboliką, prasmes, nusakančios pareigybę. Senovėje žiedą vyskupas maudavosi ant pirštinės, juo antspauduodavo laiškus, dokumentus. Užsiėmimo metu pasigaminsime savo žiedą-antspaudą.

 
Rėmėjai

Vilniaus Akivyskupija Kelno arkivyskupija   Kultūros paveldo departamentas  Lietuvos kultūros taryba balthaus

Informaciniai rėmėjai

       LRT   delfi.lt    bernardinai.lt    We love Lithuania