Požemiai

Edukaciniai užsiėmimai užsakomi iš anksto tel. +370 600 12080, el. p. katedrospozemiai@bpmuziejus.lt
Ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai vyksta pirmadieniais–šeštadieniais nuo 10 iki 17 val.
G
rupės priimamos iki 16 val.
Moksleivių grupės dydis – nuo 15 iki 30 žmonių.
Moksleivių grupes lydintiems mokytojams įėjimas nemokamas.
Katedros požemių bilietų kasa – Vilniaus katedros varpinėje.

Archeologiniai požemių tyrinėjimai

Ką gali papasakoti plytos, puodų duženos ar net kaulai? Ar iš kaulų gali pasakyti, kas tai buvo per žmogus? O kaip atrodė, ką valgė, kuo sirgo? Tuo domisi įvairių sričių mokslininkai: istorikai, antropologai, archeologai. Edukacijos metu į katedros požemius pabandysime pažvelgti jų akimis. Jūsų laukia turininga ekskursija, o po jos – praktinė dalis, kurioje patys galėsite tapti archeologais. Specialiais įrankiais kasinėsime paruoštus „kultūrinius sluoksnius“, kuriuose laukia ne vienas įdomus radinys. Drauge aiškinsimės, ką surasti daiktai gali pasakyti apie katedrą, jos požemius ir Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje gyvenusius žmones. Grupės dydis – 15–30 žmonių. Programa skirta 5–12 klasių mokiniams. Trukmė: iki 2 val. Kaina asmeniui 7 Eur. Susitikimo vieta – Vilniaus katedros varpinėje.
Vytautas Didysis ir jo katedra

Garsiausias visų laikų Lietuvos valdovas Vytautas Didysis buvo Vilniaus katedros geradarys, šios šventovės požemiuose jis palaidotas, čia įamžintas jo atminimas. Kviečiame vaikus susipažinti su žymiuoju kunigaikščiu, jo epocha, katedros paveldu. Edukacija susideda iš dviejų dalių: iš pradžių apžiūrima katedra, Vytauto atminimo ženklai, požemiai, o antrojoje dalyje vaikai žiūri specialiai sukurtą animacinį filmuką, domisi Vytauto giminaičiais, sprendžia dovanų galvosūkį, dėlioja katedros konstruktorių. Grupės dydis – 15–30 žmonių. Programa skirta priešmokyklinio amžiaus vaikams ir 1–4 klasių mokiniams. Trukmė: 2 val. Kaina asmeniui 5 Eur. Susitikimo vieta – Vilniaus katedros varpinėje.
Ekskursija Vilniaus katedros požemiuose

Vilniaus katedros požemiai – nematoma pastato dalis – pristato šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Kriptose ir koridoriuose įrengta ekspozicija supažindina su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais. Kartu su gidu nusileisime į katedros požemius, pamatysime senuosius palaidojimus, kriptas, karalių mauzoliejų, vieną iš seniausių freskų Lietuvoje. Grupės dydis – nuo 15 iki 30 žmonių. Vienu metu galime priimti dvi grupes (iki 60 žmonių). Programa skirta 1–12 klasių mokiniams. Trukmė: iki 1 val. Kaina asmeniui 6 Eur. Užsisakant per Kultūros pasą 6 Eur. Susitikimo vieta – Vilniaus katedros varpinėje.
Tamsieji požemių labirintai

Išgirsti gido pasakojimus ir klausytis istorijų visuomet įdomu, tačiau niekas neprilygsta atradimo džiaugsmui, kai užduotis išsprendi ir atsakymus atrandi pats! Pasijusti tarytum pirmieji tyrinėtojai, nusileidę į tamsius ir baugius požemius, norime pasiūlyti ir jums. Keliausime tamsiais požemių labirintais pasišviesdami žibintuvėliais, atlikdami užduotis ir, klausydami gido, tyrinėsime požemių paslaptis. Grupės dydis – iki 30 žmonių. Programa skirta 5–7 klasių mokiniams. Trukmė: 1 val. Kaina asmeniui 7 Eur. Edukacinį užsiėmimą galima užsisakyti sausio–balandžio ir rugpjūčio–lapkričio mėn. Susitikimo vieta – Vilniaus katedros varpinėje.
Ekskursija „Barboros Radvilaitės legenda“

Barbora Radvilaitė – viena iš garsiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių. Vilniaus katedra ir jos požemiai su šia karaliene susiję labiau, negu gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Senojoje Karalių koplyčioje 1547 m. įvyko slaptos Barboros Radvilaitės ir karaliaus Žygimanto Augusto vestuvės, po ankstyvos mirties valdovė atgulė kriptoje po koplyčios grindimis, vėliau buvo perlaidota, ir tris šimtus metų žmonės tegalėjo spėlioti, kur ilsisi jos palaikai. Pradinių klasių moksleivius kviečiame iš arčiau susipažinti su legenda tapusios Barboros Radvilaitės istorija. Drauge su gidu stabtelėsite katedroje, leisitės į požemius, klaidžiosite jų labirintais, pamatysite slaptą valdovų kriptą bei karalių mauzoliejų, kuriame ir šiandien ilsisi Barboros Radvilaitės palaikai. Programa skirta 1–4 klasių mokiniams. Trukmė: 1 val. Kaina asmeniui 6 Eur. Susitikimo vieta – Vilniaus katedros varpinėje.

Vilniaus arkikatedra ir jos požemiai

Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedra bazilika – viena seniausių ir svarbiausių katalikų šventovių Lietuvoje. Nuo pat Lietuvos krikšto 1387 m. iki XX a. vidurio be pertraukos tikintiesiems tarnavusios ir jiems 1988 m. grąžintos katedros istorinę ir dvasinę svarbą liudija joje išlikusios didikų funduotos koplyčios, įvairių laikotarpių dailės, skulptūros, auksakalystės šedevrai, kelios dešimtys memorialinių lentų ir antkapinių paminklų. Ekskursijos dalyviai taip pat aplankys katedros požemius, apžiūrės juose saugomus archeologinius radinius, senuosius palaidojimus ir karalių mauzoliejų. Programa skirta 1–12 klasių mokiniams. Trukmė: 1 val. 30 min. Kaina 7 Eur asmeniui.

Edukaciniai užsiėmimai Vilniaus katedros požemiuose ir lobyne

Vilniaus katedros požemiai ir lobyno istorija

Lankantis katedros požemiuose, kriptose ir koridoriuose įrengtoje ekspozicijoje, apžiūrinėjant laidojimo vietas bei archeologinius radinius, akys norom nenorom užkliūva ir už nedidelio sidabrinio angeliuko, spindinčio sarkofago, auksinių karūnų... Šie daiktai – tik nedidelė užuomina į visus katedros lobius. Po ekskursijos požemiuose, keliausime apžiūrėti karų ir neramumų laikais slapstytą ir kone stebuklo būdu išsaugotą katedros lobyną, dabar eksponuojamą Šv. Mykolo bažnyčioje. Grupės dydis – nuo 10 iki 30 žmonių, vienu metu galime priimti dvi grupes (60 žmonių). Programa skirta 1–12 klasių mokiniams. Trukmė: iki 2 val. Kaina 7 Eur.


MUZIEJAUS VEIKLĄ FINANSUOJA

Vilniaus Akivyskupija
 
 

 

Informaciniai rėmėjai

           bernardinai.lt        
             

Rėmėjai

       Domus Maria