Ekstremalūs požemių maršrutai

Nuo 2019 m. spalio 18 d. Vilniaus arkikatedroje bazilikoje lankytojams atverti nauji požemių maršrutai. Viena įdomiausių, istoriškai ir kultūriškai vertingiausių Lietuvos erdvių, liudijančių valstybės istoriją nuo XIV a. iki šių dienų, kasmet pritraukia dešimtis tūkstančių lankytojų. Ligšiolinė lankytojams atvira ekspozicija užėmė vos kiek daugiau nei trečdalį viso požeminio katedros ploto. Naujai atveriami maršrutai – šiaurinė katedros požemių dalis – leidžia pamatyti ir išgirsti apie ilgus metus tiesiogine to žodžio prasme buvusias neprieinamas, užmūrytas ar užtvertas erdves.

Kiekvieną šeštadienį kviečiame registruotis į pavienių lankytojų ekskursijas! Jos vyksta kiekvieną šeštadienį 14 val. Bilieto kaina – 15 Eur, su nuolaida – 12 Eur.
Kviečiame registruoti grupes! Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų, lenkų ir rusų kalbomis. Gido paslaugų kainos: lietuvių kalba – 20 Eur, užsienio kalba – 30 Eur.
Būtina registracija tel. 8 600 12080

Naujųjų maršrutų lankytojai gali apžiūrėti vienų seniausių Lietuvoje mūrų, XIII–XIV a. bokšto ir laiptų liekanas, istoriškai neįkainojamus Jogailos ir Vytauto katedros mūrus, skirtingas laidojimo tradicijas menančias XVI–XIX a. kriptas ir mauzoliejų, XVII–XVIII a. katedros rekonstrukcijas liudijančias sienas, gotikines plytas, keramikos fragmentus, XVIII a. drenažinę sistemą, XX a. 4 deš. gelžbetoninius įtvirtinimus, 8–9 deš. geologinių tyrimų mėginius ir kitas vertybes, išsidėsčiusias nemažame, 120 kv. m plote po Vilniaus arkikatedra.

Bažnytinio paveldo muziejaus iniciatyva buvo ne tik sutvarkytos ir lankymui pritaikytos erdvės, bet kartu atlikta kriptose rastų pavienių palaikų atranka ir antropologiniai tyrimai; konsultuojantis su archeologais konservuoti nauji radiniai, istorikai ir menotyrininkai padėjo „perskaityti“ naujai rastus artefaktus bei erdves. Apie visa tai papasakoti pasiruošę profesionalūs Bažnytinio paveldo muziejaus gidai ir istorikai, dalyvavę tyrimuose.


Norintiems apžiūrėti naujuosius maršrutus patariama įvertinti savo fizinius gebėjimus: siekiant kuo labiau išsaugoti erdvės autentiškumą, čia palikti originalūs praėjimai, kai kuriose vietose susiaurėjantys iki 40 cm pločio. Aukščiausias laiptelis, kurį reikia įveikti norint praeiti visą maršrutą, – 42 cm aukščio.

Naujuose požemių maršrutuose galima lankytis tik su gidu, iš anksto užsiregistravus, nedidelėmis (iki 10 asmenų) grupėmis. Ekskursijos trukmė – apie 1,5 val. Atsižvelgiant į grupės pageidavimus įmanoma koreguoti lankymosi trukmę ir maršrutą.

Projekto rėmėja Vilniaus arkivyskupija.

Daugiau informacijos ir registracija telefonu 8 600 12080 arba el. paštu katedrospozemiai@bpmuziejus.ltMUZIEJAUS VEIKLĄ FINANSUOJA

Vilniaus Akivyskupija
 

 

Informaciniai rėmėjai

       LRT            bernardinai.lt