Virtualios edukacijos

Edukaciniai užsiėmimai užsakomi iš anksto tel. +370 5 2697800, +370 5 2697803, el. p. edukacija@bpmuziejus.lt

Užsiėmimai vyksta antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val.
Moksleivių grupės dydis – nuo 15 iki 40 žmonių.
Kartu su moksleivių grupe dalyvaujančiam mokytojui bilietas nemokamas.
Edukaciniai užsiėmimai vyksta Zoom platformoje.

Virtualūs pasakojimai apie Renesansą

Renesansas – tai idėjos, kurios supo prieš kone 500 metų gyvenusius žmones, ir sukūrė renesansą iš mažosios raidės – architektūros ir dailės stilių, įkvėptą antikinių menų. Virtualios edukacijos metu šiuos sudėtingus kultūrinius reiškinius profesionalūs muziejaus edukatoriai pateikia moksleiviams patrauklia forma, į interaktyvų pasakojimą įtraukiant filmuką, protmūšį, virtualius žaidimus. Taip kiekvienas moksleivis gali įsisavinti ir pasitikrinti ką tik igytas žinias bei susikurti savo asmeninį santykį su, atrodo, tokia tolima, paslaptinga, kone fantastiška kultūros epocha. Programa skirta 5–10 klasių mokiniams. Grupė nuo 10 iki 25 vaikų. Trukmė: 45 min. Kaina 1,50 Eur moksleiviui.
Kultūros epochų kaita senajame Vilniuje

Sakoma, Vilnius – baroko miestas, tačiau mes jį vadiname tiesiog gyvuoju kultūros istorijos vadovėliu. Edukacijos metu diskutuosime apie tai, kuo šis kultūros paveldas gali būti svarbus ir aktualus kiekvienam iš mūsų, pažinsime senojo Vilniaus istoriją, kalbėdami apie įstabiausią krikščioniškosios kultūros paveldą: renesansinę liturginę tekstilę, baroko auksakalių šedevrus, įvairių epochų architektūrą ir dailę. Programa skirta 9–12 klasių moksleiviams. Trukmė: 45 min. Kaina 1,50 Eur moksleiviui.
Vilniaus katedros požemiuose

Vilniaus katedros požemiai – nematoma pastato dalis – pristato šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Susipažinsime su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais, senaisiais palaidojimais, kriptomis, karalių mauzoliejumi ir vieną iš seniausių freskų Lietuvoje. Programa skirta 1–4 ir 5–12 klasių moksleiviams. Trukmė: 45 min. Kaina 1,50 Eur moksleiviui.
Vytautas Didysis ir jo katedra

Garsiausias visų laikų Lietuvos valdovas Vytautas Didysis buvo Vilniaus katedros geradarys, šios šventovės požemiuose jis palaidotas, čia įamžintas jo atminimas. Kviečiame vaikus susipažinti su žymiuoju kunigaikščiu, jo epocha, katedros paveldu. Programa skirta priešmokyklinio amžiaus vaikams ir 1–4 klasių mokiniams. Grupės didys 15–40 asm. Trukmė: 45 min. Kaina 1,50 Eur moksleiviui.
Lietuvos istorija Vilniaus katedroje: karaliai, didikai, menininkai

Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedra bazilika – viena seniausių ir svarbiausių katalikų šventovių Lietuvoje. Nuo pat Lietuvos krikšto 1387 m. iki XX a. vidurio be pertraukos tikintiesiems tarnavusios ir jiems 1988 m. grąžintos katedros istorinę ir dvasinę svarbą liudija joje išlikusios didikų funduotos koplyčios, įvairių laikotarpių dailės, skulptūros, auksakalystės šedevrai, kelios dešimtys memorialinių lentų ir antkapinių paminklų. Programa skirta 5–8 ir 9–12 klasių moksleiviams. Trukmė: 45 min. Kaina 1,50 Eur moksleiviui.


MUZIEJAUS VEIKLĄ FINANSUOJA

Vilniaus Akivyskupija
 
 

 

Informaciniai rėmėjai

           bernardinai.lt        
             

Rėmėjai

       Domus Maria