Varpinė

Edukaciniai užsiėmimai užsakomi iš anksto tel. +370 600 12080, el. p. varpine@bpmuziejus.lt
Varpinės darbo laikas:
Gegužę–rugsėjį: pirmadieniais–šeštadieniais 10–19 val.
Spalį–balandį: pirmadieniais–šeštadieniais 10–18 val.
Moksleivių grupės dydis – nuo 15 iki 30 žmonių.

Moksleivių grupes lydintiems mokytojams įėjimas nemokamas.
Lankantis varpinėje būtinas raštiškas tėvų sutikimas.
Lankytojai privalo susipažinti su Vilniaus katedros varpinės lankymosi taisyklėmis.

Senasis bokštas: užkopk, pažink, pamilk!

Kaip aikštėje iškilo bokštas? Kodėl ir kokiu metu čia skamba varpai? O gal patys norėtumėte trumpam tapti varpininkais? Kviečiame apsilankyti Vilniaus katedros varpinėje. Kartu su gide kopsime XIV amžių menančiais mūriniais laiptais ir įspūdingomis medinėmis XIX amžiaus konstrukcijomis. Mokiniai skambins ekspozicijoje easančiais varpais, savarankiškai naudos interaktyvias priemones (mobilias kameras miesto apžvalgai, audiopunktus su trumpais teatralizuotais pasakojimais apie varpinėje dirbusius žmones). Nuotaikingame filmuke balandis Pranas pristatys varpinės ir Vilniaus katedros bei aikštės istoriją. Patys drąsiausi galės apžiūrėti miestą iš 45 metrų aukščio ir pamatyti senojo laikrodžio varpus. Po ekskursijos dalyviai galės išsirinkti suvenyrinį magnetuką su varpinės piešiniu ar fotografija, teisingai atsakę į edukatorės klausimus - ir papildomus prizus. Programa skirta 4–10 klasių mokiniams. Trukmė: iki 70 min. Kaina asmeniui 5 Eur. Susitikimo vieta – Vilniaus katedros varpinėje.
Pasivaikščiojimai su gidu Vilniaus katedros varpinėje

Ar pastebėjote, kad Katedros aikštėje iš raudonų plytelių sudėliotos linijos? Jos žymi Vilniaus pilių gynybinės sienos vietą. Pažymėti ir vartai, ir bokštai, o vienas jų net išlikęs iki mūsų dienų, tik... šiek tiek pasikeitęs ir šiuo metu labiau žinomas kaip katedros varpinė. Tiesa, ne visi dabartinės varpinės aukštai priklausė ankstesniam bokštui, bet ir šiandien čia galima pamatyti šaudymo angas, patikrinti galingo mūro storį... Kviečiame užsukti susipažinti su bokštu iš arčiau: drauge su gidu palypėti laiptukais, apžiūrėti varpus, senąjį laikrodžio mechanizmą, pasigrožėti miesto panorama. Programa skirta 1–12 klasių mokiniams. Trukmė: iki 45 min. Kaina 4 asmeniui Eur. Susitikimo vieta – Vilniaus katedros varpinėje.
Kam skambina varpai?

Senovės Romoje varpai kviesdavo į pirtis ir sueigas, pranešdavo apie nelaimes, karo pradžią ir pabaigą. O kodėl ir kada jie skamba Vilniaus katedros varpinėje? Ar galėtų varpus pakeisti trimitai? Kviečiame tai sužinoti apsilankius katedros varpinėje! Iš pradžių kartu su gidu į viršų kopsime XIV amžių menančiais mūriniais laipteliais, vėliau juos pakeis įspūdingos medinės XIX amžiaus konstrukcijos, o patys drąsiausi galės apžiūrėti miestą iš 45 metrų aukščio! Tam, kad įspūdžiai taip greitai neišblėstų, po ekskursijos specialia technika pasigaminsime suvenyrinį magnetuką. Programa skirta 1-12 klasių mokiniams. Trukmė: iki 1 val. Kaina asmeniui 5 Eur. Susitikimo vieta – Vilniaus katedros varpinėje.


MUZIEJAUS VEIKLĄ FINANSUOJA

Vilniaus Akivyskupija
 
 

 

Informaciniai rėmėjai

           bernardinai.lt        
             

Rėmėjai

       Domus Maria