Renginiai

Choro „Aidija“ paskaita-koncertas, skirtas šv. Juozapato metams

Gegužės 24 d., trečiadienį, 18 val. kamerinis choras „Aidija“ (meno vadovas ir dirigentas Romualdas Gražinis) ir Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į paskaitą-koncertą, skirtą šv. Juozapato metams ir graikų apeigų katalikų (unitų) giedojimo tradicijai. 

1623 m. lapkričio 12 d. kankinio mirtimi Vitebske miręs graikų apeigų katalikas (unitas) šv. Juozapatas tiesiogiai susieja Lietuvą ir Ukrainą, primindamas apie Graikų apeigų Katalikų Bažnyčios istorinę ištikimybę Europai. Unijinės Bažnyčios įtvirtinimui bei krikščionių Bažnyčios vienybei pasišventęs dvasininkas iš Ukrainos žemių atvyko į Vilniaus Švč. Trejybės bazilijonų vienuolyną ir čia darbavosi apie 20 metų. 

Programoje – partesinis giedojimas, Maksimo Berezovskio, Dmitrijaus Bortnianskio, Valentino Silvestrovo ir kitų autorių kūriniai.

Paskaitą-koncertą ves bažnytinės muzikos tyrinėtojas muzikologas dr. Jonas Vilimas.

Renginys yra projekto „Paskaitų-koncertų ciklas „MUSICA SACRA: XIV–XXI a. bažnytinės muzikos šedevrai“ dalis. Organizatorius – kamerinis choras „Aidija“. Ciklą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Įėjimas su muziejaus bilietu (8 Eur, su nuolaida – 5 Eur). Bilietus galima įsigyti muziejaus kasoje arba „Paysera Tickets“ sistemoje paspaudus šią nuorodą.

Daugiau informacijos tel. +370 5 269 7800, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt 
Renginio datos ir laikas:

2023 05 24 18:00


Susisiekite


MUZIEJAUS VEIKLĄ FINANSUOJA

Vilniaus Akivyskupija
 
 

 

Informaciniai rėmėjai

                   bernardinai.lt
         

Rėmėjai

       Domus Maria