Renginiai

Dr. Arūno Kleišmanto paskaita „XVII–XIX amžiaus brangakmeniai ir jų imitacijos liturginiuose reikmenyse“

Rugsėjo 13 d. (trečiadienį) 18.30 val. kviečiame dalyvauti dr. Arūno Kleišmanto paskaitoje „XVII–XIX amžiaus brangakmeniai ir jų imitacijos liturginiuose reikmenyse“.
 
Brangakmenių ekspertas, geologijos mokslų daktaras, Arūnas Kleišmantas pristatys Lietuvos ir Europos liturginiuose reikmenyse ir istorinėse regalijose esančius brangakmenius bei jų imitacijas. Paskaitos metu bus pasakojama apie brangenybių klasifikavimo metodiką, jų identifikavimo procesą, apdirbimo ir šlifavimo būdus. Be to, sužinosime apie rubinų ir smaragdų imitacijas XVII–XIX a. liturginiuose reikmenyse ir medžiagas, naudotas klastočių gamybai, o taipogi – akmenis, puošiančius Vilniaus katedros lobyno liturginius indus.
 
Renginys nemokamas. Maloniai laukiame atvykstant!
 
Europos paveldo dienose „Gyvasis paveldas: meistriškumo laboratorija“ Bažnytinio paveldo muziejus atskleidžia vieno iš seniausių ir garbingiausių amatų – auksakalystės – užkulisius. 2023 m. rugsėjo 12–16 dienomis muziejus kvies dalyvauti nemokamuose renginiuose – edukaciniuose užsiėmimuose ir brangakmenių eksperto dr. Arūno Kleišmanto paskaitoje.
 
Visą Bažnytinio paveldo renginių programą Europos paveldo dienomis rasite čia.

Renginys yra www.europospaveldodienos.lt programos dalis. 
Projektą iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.
Renginio datos ir laikas:

2023 09 13 18:30


Susisiekite


MUZIEJAUS VEIKLĄ FINANSUOJA

Vilniaus Akivyskupija
 

 

Informaciniai rėmėjai

                   bernardinai.lt
         

Rėmėjai

       Domus Maria