Renginiai

Ekskursija Ukrainai paremti „Unikali unija“

Kviečiame į ekskursiją Vilniaus senamiestyje ieškant unikalios unijos ženklų. Brastos bažnytinė unija, sudaryta Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XVI a. pabaigoje – istorinis fenomenas, ne tik pakeitęs urbanistinį Vilniaus veidą, bet ir sujungęs bizantiškąją bei lotyniškąją bažnytines tradicijas, Rytus ir Vakarus, dvi konfesijas ir dvi tautas.

Išgirsite pasakojimą apie unikalią konfesiją – graikų apeigų katalikus (unitus), aplankysite Švč. Trejybės graikų apeigų bažnyčią, sužinosite, kodėl šiandien tai ypač svarbi bendruomenės susibūrimo vieta, kas saugoma jos požemiuose. Istorinėse vienuolių bazilijonų valdose kalbėsime apie lietuviams ir ukrainiečiams bendrą šventąjį, gyvenusį ir dirbusį Vilniuje – šv. Juozapatą Kuncevičių, keliaudami buvusio rusėnų miesto takais kalbėsime apie Bažnyčią, valdžią, verslą, knygas bei nepriklausomybę, prisiminsime ir istorines asmenybes, tokias kaip grafas Konstantinas Ostrogiškis ar Tarasas Ševčenka, sujungusias Lietuvą su Ukraina. Taip pat sužinosite, kodėl priešais Aušros Vartų Madonos paveikslą kepurę nukelia ne tik katalikai, bet ir stačiatikiai.

Susitikimo vieta – prie Aušros vartų, iš Aušros Vartų g. pusės. Trukmė – iki 2 val.
 
Bilieto kaina – nuo 10 Eur. Bilietus į ekskursiją galima įsigyti ekskursijos vietoje (atsiskaitant grynaisiais) arba „Paysera Tickets“ sistemoje paspaudus šią nuorodą. Visos už bilietus surinktos lėšos bus skirtos organizacijai „Blue/Yellow“.
 
Renginys yra www.700vilnius.lt programos dalis. Muziejaus veiklą finansuoja: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba.
 
Daugiau informacijos ir bilietų rezervacija: tel. +37060012080, el. paštu katedrospozemiai@bpmuziejus.ltRenginio datos ir laikas:

2023 02 24 13:00


Susisiekite


MUZIEJAUS VEIKLĄ FINANSUOJA

Vilniaus Akivyskupija
 
 

 

Informaciniai rėmėjai

                   bernardinai.lt
         

Rėmėjai

       Domus Maria