Renginiai

Ekskursija „Unikali unija“

Šį šeštadienį 15.30 val. kviečiame į ekskursiją Vilniaus senamiestyje ieškant unikalios unijos ženklų. Brastos bažnytinė unija, sudaryta Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XVI a. pabaigoje – istorinis fenomenas, ne tik pakeitęs urbanistinį Vilniaus veidą, bet ir sujungęs bizantiškąją bei lotyniškąją bažnytines tradicijas, Rytus ir Vakarus, dvi konfesijas ir dvi tautas.

Išgirsite pasakojimą apie unikalią konfesiją – graikų apeigų katalikus (unitus), aplankysite Švč. Trejybės graikų apeigų bažnyčią, sužinosite, kodėl šiandien tai ypač svarbi bendruomenės susibūrimo vieta, kas saugoma jos požemiuose. Istorinėse vienuolių bazilijonų valdose kalbėsime apie lietuviams ir ukrainiečiams bendrą šventąjį, gyvenusį ir dirbusį Vilniuje – šv. Juozapatą Kuncevičių, keliaudami buvusio rusėnų miesto takais kalbėsime apie Bažnyčią, valdžią, verslą, knygas bei nepriklausomybę, prisiminsime ir istorines asmenybes, tokias kaip grafas Konstantinas Ostrogiškis ar Tarasas Ševčenka, sujungusias Lietuvą su Ukraina. Taip pat sužinosite, kodėl priešais Aušros Vartų Madonos paveikslą kepurę nukelia ne tik katalikai, bet ir stačiatikiai.

Susitikimo vieta – prie Aušros vartų, iš Aušros Vartų g. pusės. Trukmė – iki 2 val.
Bilieto kaina – 15 Eur, su nuolaida – 12 Eur. Bilietus į ekskursiją galima įsigyti tik „Paysera Tickets“ sistemoje paspaudus šią nuorodą. 
Renginys yra Šv. Juozapato metų ir www.700vilnius.lt programų dalis.
Projekto rėmėjas LR Kultūros ministerija
Muziejaus veiklą finansuoja Vilniaus arkivyskupija ir Lietuvos kultūros taryba.
 
Daugiau informacijos: tel. +37060012080, el. paštu katedrospozemiai@bpmuziejus.lt
 
----------
Nuotrauka: Švč. Trejybės bažnyčia. Fot. Edgaras Kurauskas, 2021.Renginio datos ir laikas:

2023 04 22 15:30
2023 05 20 15:30


Susisiekite


MUZIEJAUS VEIKLĄ FINANSUOJA

Vilniaus Akivyskupija
 

 

Informaciniai rėmėjai

                   bernardinai.lt
         

Rėmėjai

       Domus Maria