Renginiai

Filmas „Faustina“

Balandžio 22 d., penktadienį, 18 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) vyks filmo „Faustina“ seansas.

Filmas „Faustina“ (1994), kurį režisavo Jerzy Łukasiewicz, pasakoja gražią ir jaudinančią šv. Faustinos Kovalskos gyvenimo istoriją. Jauna pamaldi mergina stoja į vienuolyną ir pradeda savo vizijose regėti Jėzų. Iš pradžių aplinkiniai jos nesupranta ir atstumia. Ji persikelia į vienuolyną Vilniuje, čia ją supranta ir remia jos nuodėmklausys kun. Mykolas Sopočka. Jo dėka sukuriamas Gailestingojo Jėzaus paveikslas, paremtas šv. Faustinos vizijomis. 1935 m. jį išstačius Vilniuje Aušros vartų lange, prasidėjo dabar visame pasaulyje išplitęs Dievo Gailestingumo kultas. Filme šventąją suvaidino Dorota Segda, už šį vaidmenį 1996 m. pelniusi geriausios aktorės apdovanojimą „Auksinę antį“. Pats filmas buvo nominuotas „Auksiniams liūtams“. Filme skambančios muzikos autorius – visame pasaulyje žinomas Wojciech Kilar. Nepaisant, kad filmas sukurtas seniai, jis vis dar laikomas puikiu ir vertu dėmesio lenkų kinematografijos kūriniu.

Filmas bus rodomas Dievo Gailestingumo savaitę. Dievo Gailestingumo kultas, dabar labiausiai paplitęs Katalikų bažnyčios kultas, prasidėjo Vilniuje, iš kur kartu su šv. Faustina atkeliavo į Krokuvą. Šiame mieste šv. Faustina praleido paskutinius savo gyvenimo metus. Taigi Vilnius ir Krokuva yra nepaprastai su Dievo Gailestingumo kultu susiję miestai. Abiejuose miestuose šis bendras paveldas išlieka svarbus ir puoselėjamas, sukurdamas ypatingą ir tvarų ryšį tarp jų. 

Organizatorius: Lenkijos institutas Vilniuje. Nemokamas seansas vyks maloniai sutikus filmo platintojai Lenkijos televizijai. Filmas rodomas su subtitrais lietuvių kalba. 

Daugiau informacijos: el p. muziejus@bpmuziejus.lt, tel. +37052697800

 
Renginio datos ir laikas:

2022 04 22 18:00


Susisiekite


MUZIEJAUS VEIKLĄ FINANSUOJA

Vilniaus Akivyskupija
 

 

Informaciniai rėmėjai

                   bernardinai.lt
         

Rėmėjai

       Domus Maria