Renginiai

Koncertas „Heksameronas“

Bažnytinio paveldo muziejus ir festivalis „Muzika erdvėje“ ir vilniečius ir miesto svečius kviečia išgirsti Vilniaus arkikatedros varpinės didžiųjų varpų skambesį unikalioje garsinėje patirtyje auštant.

Vilniaus katedros varpai yra liturginis maldai skirtas instrumentas. Įprastai jie skamba kviesdami į šv. Mišias, per iškilmingas procesijas, svarbius religinio gyvenimo įvykius. Šįkart, minint varpų įkėlimo dvidešimtmetį, skambės specialiai šiems varpams sukurtas kūrinys „Heksameronas“, neįprastu būdu tyrinėjantis jų garsinę prigimtį ir galimybes. Pirmą kartą kūrinys nuskambėjo šių metų pavasarį, o šį kartą siūlo unikalią galimybę – pasinerti į magišką ir paslaptingą varpų gaudesį ankstyvą rytą.

Kūrinio kompozitoriai Matas Drukteinis, Agnė Matulevičiūtė ir Gintaras Sodeika įkvėpimo semiasi iš teologinės „heksamerono“ sąvokos. Biblinėje tradicijoje aprašytą pasaulio kūrimo procesą, nusakantį, kaip Dievas sukūrė pasaulį per šešias dienas, jie perkelia į šešių atlikėjų neįprastu būdu – nenaudojant varpų šerdžių – atliekamą kompoziciją.

Atlika: Six•hammers•on (Rūta Šeduikytė, Dominykas Snarskis, Džiugas Daugirda, Agnė Matulevičiūtė, Gintaras Sodeika, Matas Drukteinis)

Bilietus galima įsigyti „Paysera Tickets“ sistemoje paspaudus šią nuorodą.

Koncerto pradžia 21.30 val., kaina 18 Eur, su nuolaida – 12 Eur.

Daugiau informacijos: tel. + 370 5 269 7800, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt

 Renginio datos ir laikas:

2022 09 11 21:30


Susisiekite


Rėmėjai

Vilniaus Akivyskupija   
   
     
   

 

Informaciniai rėmėjai

       LRT            bernardinai.lt