Renginiai

Prof. Giedrės Jankevičiūtės ir dr. Lauros Petrauskaitės paskaita „Lietuvos balsas Šaltojo karo metais“

Spalio 14 d. 17.30 val. kviečiame į VDA prof. dr. Giedrės Jankevičiūtės ir VDA mokslo darbuotojos dr. Lauros Petrauskaitės paskaitą, skirtą pristatyti Lietuvos mokslų tarybos finansuojamam projektui „Lietuvos balsas Šaltojo karo metais: lietuvių koplyčios Vašingtono National Shrine ir Vatikano Šv. Petro bazilikoje”.

Šaltojo karo metais Katalikų Bažnyčia turėjo didžiulį autoritetą, buvo matoma ir girdima tarptautiniu mastu. XX a. 7-ąjame dešimtmetyje Vašingtono ir Vatikano šventovėse įrengtos lietuvių koplyčios plačiai pagarsino pasaulyje Lietuvos vardą ir priminė sovietų okupuotos šalies piliečių laisvės siekius. Nacionalinės koplyčios svarbiausioje pasaulio katalikų bažnyčioje Romoje, o taip pat tuometinės politinės supergalybės JAV sostinėje Vašingtone Geležinės sienos atskirtoms lietuvių bendruomenėms įkvėpė orumo ir pasitikėjimo, padėjo pajusti vienybę.

Dailės istorikės papasakos apie projekto idėją ir tikslus, pasidalins tarpiniais tyrimo rezultatais ir naujausiais atradimais iš mokslinės stažuotės Jungtinėse Amerikos Valstijose. 

Siekiant užtikrinti saugumą, renginio lankytojų prašome prieš atvykstant įsivertinti sveikatos būklę, dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis kitų saugumo reikalavimų. Renginys nemokamas. Įėjimas į renginį su galimybių pasu arba jį atitinkančiu dokumentu.

Daugiau informacijos tel. +370 5 269 7800, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt.

Lietuvių koplyčia Vatikano Šv. Petro bazilikoje. ITLIETUVIAI.IT nuotrauka
Renginio datos ir laikas:

2021 10 14 17:30


Susisiekite


MUZIEJAUS VEIKLĄ FINANSUOJA

Vilniaus Akivyskupija
 

 

Informaciniai rėmėjai

                   bernardinai.lt
         

Rėmėjai

       Domus Maria