Renginiai

2023 Sausis

Suaugusiųjų ir šeimų edukacija „Išminčiai Betliejuje“ 2023-01-07 12:00 Šį šeštadienį 12 val. kviečiame į suaugusiųjų ir vaikų edukaciją apie „Išminčius Betliejuje“. Edukacijos metu geriau susipažinsime su Trijų Karalių šventės istorija, aiškinsimės karalių išvaizdos reikšmę ir jų dovanų simboliką bei patys atvaizduosime šią sceną kvepiančiuose mediniuose suvenyruose.

Ekskursija „Ekstremalus Vilniaus katedros požemių maršrutas“ 2023-01-07 14:00 Ekstremalus maršrutas šiaurinėje katedros požemių dalyje leidžia lankytojams pamatyti ir išgirsti apie ilgus metus tiesiogine to žodžio prasme buvusias neprieinamas, užmūrytas ar užtvertas erdves.

Ekskursija „Vilniaus katedros lobynas“ 2023-01-07 14:00 Ekskursijoje Jūsų laukia nuostabios Vilniaus katedros lobyno vertybės, pasakojimai apie jų paslaptingą atradimą, pasivaikščiojimas po Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią ir vienuolyną.

Ekskursija „Corpisanti. Katakombų relikvijos-skulptūros Valkininkų ir Buivydžių bažnyčiose“ 2023-01-07 15:30 Parodos dėmesio centre – šv. Bonifaco ir šv. Florijono relikvijos-skulptūros, laikomos vieninteliais išlikusiais corpisanti pavyzdžiais Lietuvoje. Paroda supažindina su ritualiniu šių relikvijų perkėlimu Į bažnyčias, skulptūrų simboline-religine plotme, istorine aplinka ir meniniais bruožais. Eksponuojami rašytiniai ir ikonografiniai šaltiniai, šventųjų kankinių palaikų rentgeno tyrimai, pateikiami ir kiti geografiškai artimi atvejai.

Ekskursija Vilniaus katedros požemiuose 2023-01-07 15:30 Kiekvieną šeštadienį kviečiame apžiūrėti Vilniaus katedros požemius. Tai nematoma pastato dalis, pristatanti šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis.

Knygos „Šv. Dominykas ir šv. Hiacintas Lietuvoje: aštuoni atminties šimtmečiai“ pristatymas 2023-01-10 17:30 Knygoje pristatoma aštuonis šimtmečius besitęsianti Pamokslininkų ordino įkūrėjo šv. Dominyko (apie 1171/1173–1221) ir pirmojo lenkų kilmės dominikono šv. Hiacinto (apie 1183–1257) atminties tradicija ir jos apraiškos Lietuvoje. Tikimės, kad šis leidinys padės jį iš naujo atrasti ir įvertinti.

Vakarinė ekskursija „Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia ir bernardinių vienuolyno istorija“ 2023-01-11 18:30

Ekskursijos metu apžiūrėsime bažnyčią ir čia išlikusius Sapiegų šeimos heraldinius ženklus, pasivaikščiosime
po buvusias vienuolyno patalpas, aptardami architektūrinį erdvių išdėstymą, archeologinius radinius,
vienuolijai priklausiusius liturginius reikmenis, pasakojančius apie bernardinių buitį ir dvasingumą.

Ekskursija „Ekstremalus Vilniaus katedros požemių maršrutas“ 2023-01-14 14:00 Ekstremalus maršrutas šiaurinėje katedros požemių dalyje leidžia lankytojams pamatyti ir išgirsti apie ilgus metus tiesiogine to žodžio prasme buvusias neprieinamas, užmūrytas ar užtvertas erdves.

Ekskursija „Vilniaus katedros lobynas“ 2023-01-14 14:00 Ekskursijoje Jūsų laukia nuostabios Vilniaus katedros lobyno vertybės, pasakojimai apie jų paslaptingą atradimą, pasivaikščiojimas po Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią ir vienuolyną.

Ekskursija „Corpisanti. Katakombų relikvijos-skulptūros Valkininkų ir Buivydžių bažnyčiose“ 2023-01-14 15:30 Parodos dėmesio centre – šv. Bonifaco ir šv. Florijono relikvijos-skulptūros, laikomos vieninteliais išlikusiais corpisanti pavyzdžiais Lietuvoje. Paroda supažindina su ritualiniu šių relikvijų perkėlimu Į bažnyčias, skulptūrų simboline-religine plotme, istorine aplinka ir meniniais bruožais. Eksponuojami rašytiniai ir ikonografiniai šaltiniai, šventųjų kankinių palaikų rentgeno tyrimai, pateikiami ir kiti geografiškai artimi atvejai.

Ekskursija Vilniaus katedros požemiuose 2023-01-14 15:30 Kiekvieną šeštadienį kviečiame apžiūrėti Vilniaus katedros požemius. Tai nematoma pastato dalis, pristatanti šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis.

Vakarinė ekskursija „Corpisanti. Katakombų relikvijos-skulptūros Valkininkų ir Buivydžių bažnyčiose“ 2023-01-18 18:30 Parodos dėmesio centre – šv. Bonifaco ir šv. Florijono relikvijos-skulptūros, laikomos vieninteliais išlikusiais corpisanti pavyzdžiais Lietuvoje. Paroda supažindina su ritualiniu šių relikvijų perkėlimu Į bažnyčias, skulptūrų simboline-religine plotme, istorine aplinka ir meniniais bruožais. Eksponuojami rašytiniai ir ikonografiniai šaltiniai, šventųjų kankinių palaikų rentgeno tyrimai, pateikiami ir kiti geografiškai artimi atvejai.

Šeimų edukacija „Žuvis, balandis, akis ir kryžius: simboliai Vilniaus katedros lobyne“ 2023-01-21 12:00 Apžiūrinėdami Vilniaus katedros lobyną, šifruosime simbolių kalbą, atrasime čia paslėptus augalus ir gyvūnus bei patys gaminsime papuošalus „shrink plastic“ technika.

Ekskursija „Ekstremalus Vilniaus katedros požemių maršrutas“ 2023-01-21 14:00 Ekstremalus maršrutas šiaurinėje katedros požemių dalyje leidžia lankytojams pamatyti ir išgirsti apie ilgus metus tiesiogine to žodžio prasme buvusias neprieinamas, užmūrytas ar užtvertas erdves.

Ekskursija „Vilniaus katedros lobynas“ 2023-01-21 14:00 Ekskursijoje Jūsų laukia nuostabios Vilniaus katedros lobyno vertybės, pasakojimai apie jų paslaptingą atradimą, pasivaikščiojimas po Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią ir vienuolyną.

Ekskursija „Corpisanti. Katakombų relikvijos-skulptūros Valkininkų ir Buivydžių bažnyčiose“ 2023-01-21 15:30 Parodos dėmesio centre – šv. Bonifaco ir šv. Florijono relikvijos-skulptūros, laikomos vieninteliais išlikusiais corpisanti pavyzdžiais Lietuvoje. Paroda supažindina su ritualiniu šių relikvijų perkėlimu Į bažnyčias, skulptūrų simboline-religine plotme, istorine aplinka ir meniniais bruožais. Eksponuojami rašytiniai ir ikonografiniai šaltiniai, šventųjų kankinių palaikų rentgeno tyrimai, pateikiami ir kiti geografiškai artimi atvejai.

Ekskursija Vilniaus katedros požemiuose 2023-01-21 15:30 Kiekvieną šeštadienį kviečiame apžiūrėti Vilniaus katedros požemius. Tai nematoma pastato dalis, pristatanti šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis.

Bažnytinio paveldo muziejus kviečia kartu švęsti Vilniaus 700-ąjį gimtadienį! 2023-01-24 11:00 700-ojo sostinės gimtadienio proga Bažnytinio paveldo muziejus dalinasi šventinės savaitės programa ir kviečia vilniečius bei miesto svečius pažinti  krikščioniškąjį Vilniaus istorijos klodą katedros požemiuose, lobyne ir varpinėje!

Pietūs muziejuje: ekskursija „Vilniaus katedros lobynas" 2023-01-24 12:00

Vilniaus 700-ąjį gimtadienį kviečiame švęsti Bažnytinio paveldo muziejuje! Gimtadienio savaitės šiokiadieniais pietų pertraukos metu vyks trumpos ekskursijos, supažindinsiančios lankytojus su svarbiausiu Lietuvoje – Vilniaus katedros – lobynu.

Pietūs muziejuje: ekskursija „Vilniaus katedros lobynas" 2023-01-25 12:00

Vilniaus 700-ąjį gimtadienį kviečiame švęsti Bažnytinio paveldo muziejuje! Gimtadienio savaitės šiokiadieniais pietų pertraukos metu vyks trumpos ekskursijos, supažindinsiančios lankytojus su svarbiausiu Lietuvoje – Vilniaus katedros – lobynu.

Ekskursija mokytojams po Bažnytinio paveldo muziejų 2023-01-25 16:00 Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga dovanojame visiems mokytojams nemokamą ekskursiją Bažnytinio paveldo muziejuje! Jos metu susipažinsite su Vilniaus katedros lobyno, Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios ir bernardinių vienuolyno istorija bei corpisanti, arba „šventųjų kūnų“, fenomenu ir jo sklaida Lietuvoje.

Paskaita „Ankstyvųjų naujųjų laikų Kyjivo metropolijos vienuolynų reformos“ 2023-01-25 18:00 Dr. Ivan Almes iš Ukrainos katalikų universiteto tęsia renginių ciklą „Kijevo krikščionybės skaitiniai Vilniuje“ pranešimu „Vilnius – Kyjivas – Maniavos Skitas: Ankstyvųjų naujųjų laikų Kyjivo metropolijos vienuolynų reformos“. Istorikas pristatys Ankstyvųjų naujųjų laikų Kyjivo metropolijos vienuolynų reformų istoriją.

Vakarinė ekskursija „Dangaus miestas“ 2023-01-25 18:30 Šį trečiadienį 18.30 val. kviečiame kartu su gidu aplankyti ekspoziciją „Dangaus miestas. Vilniaus vienuolijų palikimas Bažnytinio paveldo muziejaus rinkiniuose“, pristatančią septyniolikos Vilniaus vienuolijų istoriją ir meno vertybes: nuo pirmųjų XIV a. įsikūrusių vienuolijų – pranciškonų ir dominikonų – iki XVIII a. vid. į sostinę atvykusių šaričių.

Pietūs muziejuje: ekskursija „Vilniaus katedros lobynas" 2023-01-26 12:00

Vilniaus 700-ąjį gimtadienį kviečiame švęsti Bažnytinio paveldo muziejuje! Gimtadienio savaitės šiokiadieniais pietų pertraukos metu vyks trumpos ekskursijos, supažindinsiančios lankytojus su svarbiausiu Lietuvoje – Vilniaus katedros – lobynu.

Pietūs muziejuje: ekskursija „Vilniaus katedros lobynas" 2023-01-27 12:00

Vilniaus 700-ąjį gimtadienį kviečiame švęsti Bažnytinio paveldo muziejuje! Gimtadienio savaitės šiokiadieniais pietų pertraukos metu vyks trumpos ekskursijos, supažindinsiančios lankytojus su svarbiausiu Lietuvoje – Vilniaus katedros – lobynu.

Ekskursija „Ekstremalus Vilniaus katedros požemių maršrutas“ 2023-01-28 14:00 Ekstremalus maršrutas šiaurinėje katedros požemių dalyje leidžia lankytojams pamatyti ir išgirsti apie ilgus metus tiesiogine to žodžio prasme buvusias neprieinamas, užmūrytas ar užtvertas erdves.

Ekskursija „Vilniaus katedros lobynas“ 2023-01-28 14:00 Ekskursijoje Jūsų laukia nuostabios Vilniaus katedros lobyno vertybės, pasakojimai apie jų paslaptingą atradimą, pasivaikščiojimas po Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią ir vienuolyną.

Ekskursija „Corpisanti. Katakombų relikvijos-skulptūros Valkininkų ir Buivydžių bažnyčiose“ 2023-01-28 15:30 Parodos dėmesio centre – šv. Bonifaco ir šv. Florijono relikvijos-skulptūros, laikomos vieninteliais išlikusiais corpisanti pavyzdžiais Lietuvoje. Paroda supažindina su ritualiniu šių relikvijų perkėlimu Į bažnyčias, skulptūrų simboline-religine plotme, istorine aplinka ir meniniais bruožais. Eksponuojami rašytiniai ir ikonografiniai šaltiniai, šventųjų kankinių palaikų rentgeno tyrimai, pateikiami ir kiti geografiškai artimi atvejai.

Ekskursija Vilniaus katedros požemiuose 2023-01-28 15:30 Kiekvieną šeštadienį kviečiame apžiūrėti Vilniaus katedros požemius. Tai nematoma pastato dalis, pristatanti šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis.Susisiekite


MUZIEJAUS VEIKLĄ FINANSUOJA

Vilniaus Akivyskupija
 

 

Informaciniai rėmėjai

                   bernardinai.lt
         

Rėmėjai

       Domus Maria