Ekskursija „Tvanas“

1931 m. Vilniaus potvynis – didžiausias sostinės istorijoje. Vandens lygiui pakilus daugiau nei 8 metrais, buvo užtvindyti šimtai pastatų, tūkstančiai gyventojų liko be namų. Praėjus devyniems dešimtmečiams, tragiškų balandžio savaitės padarinių mieste nebejusti, o išlikusios nuotraukos kuria daugiau romantišką nei baugią ar tragišką įvykių nuotaiką.

Ekskursijos „Tvanas. Viena balandžio savaitė Vilniuje“ metu kartu su gidu aplankysime Katedros požemius bei varpinę. Požemiuose spręsime sudėtingą klausimą – ar tikrai 1931 m. potvynis buvo toks jau tragiškas įvykis? O gal vis dėlto aukštos meistrystės inžineriniai sprendimai bei tiesiogine ta žodžio prasme karališki atradimai sušvelnina potvynio savaitės tragizmo nuotaiką? Varpinėje apžiūrėsime specialiai sukurtą instaliaciją, kurioje tarsi upės srovės nešamos atplaišos pristatomos 17 fotografijų, darytų katedros apylinkėse 1931 m. balandžio 25 d. – potvyniui įpusėjus ir pasiekus aukščiausią tašką. Galiausiai, užlipę į patį varpinės viršų, žvelgsime į Katedros timpaną ir prisiminsime dar vieną istoriją apie potvynį – Biblinį tvaną –  ir nuo jo išsigelbėjusius.

Ekskursijos laikas – birželio 12, 19 ir 26 d. 15 val. 30 min.
Ekskursijos trukmė – 1,5 val.
Bilieto kaina – 12 Eur, su nuolaida 7 Eur.

Birželio 7 d. – liepos 1 d. ekskursija vyksta darbo dienomis 12 val.
Ekskursijos trukmė – 1 val.
Bilieto kaina – 8 Eur, su nuolaida 5 Eur. 

Galite užsisakyti ir atskirą ekskursiją Jums patogiu metu. Kaina suaugusiems – 12 Eur, su nuolaida – 7 Eur. Gido paslauga lietuvių kalba – 20 Eur, užsienio kalba – 30 Eur. Trukmė – apie 1,5 val.

Instaliaciją „Tvanas“ kviečiame išvysti gyvai Vilniaus katedros varpinėje iki liepos 1 d. 
Instaliacijoje panaudotos Lietuvos literatūros ir meno archyvo nuotraukos.

Daugiau informacijos tel. 8 600 12080, el. p. varpine@bpmuziejus.lt
MUZIEJAUS VEIKLĄ FINANSUOJA

Vilniaus Akivyskupija
 

 

Informaciniai rėmėjai

       LRT            bernardinai.lt