Edukacijos moksleiviams „VELYKINĖS ISTORIJOS senuosiuose paveiksluose“

Ar esate matę bažnyčią papuoštą kaip teatro sceną? Anksčiau prieš Šv. Velykas čia vietą rasdavo tiek Samsonas, kovojantis su liūtu, ar pranašas Jona, tris dienas tūnojęs žuvies pilve, tiek Kristaus kapo sargybiniai. Kviečiame apsilankyti muziejaus velykinėse edukacijose, kurių metu pasidalinsime velykinių alegorijų istorijomis ir jas įamžinsime savo pasakojimais ar spaudiniais.

Pranašas žuvies pilve ir kitos istorijos
1–4 klasių moksleiviams ir priešmokyklinukams skirta edukacija suteiks progą geriau pažinti Senojo Testamento pasakojimus, susijusius su Kristaus prisikėlimu, suprasti simbolius ir gyvūnų reikšmę Biblijos istorijose. Ieškosime liūto, žuvies ir angelų, sužinosime, ką reiškia širdelė Danieliaus krūtinėje, išmoksime susikurti lotynišką vardą. Edukacija papildys dailės, tikybos, pasaulio pažinimo žinias. Edukacinio užsiėmimo kaina dalyviui – 5 Eur. Edukacinio užsiėmimo trukmė – 1 val.

Ir aš taip galėčiau: velykiniai siužetai baroko epochoje
Edukacijoje bus pristatoma barokinė velykinių dekoracijų bažnyčiose tradicija bei raižinių knygos. Jose vaizduoti siužetai buvo pasitelkiami dekoruojant Gavėnios uždangas. Moksleiviai su edukatoriumi lankysis parodoje „Theatrum biblicum“ ir patys galės susikurti popierinį teatrą arba išbandyti biblinių motyvų kopijavimo meną. Edukacija, skirta 5–12 klasių moksleiviams, papildys dailės, meno istorijos, tikybos žinias. Edukacinio užsiėmimo kaina dalyviui – 5 Eur. Edukacinio užsiėmimo trukmė – 1 val. 20 min.

O ką liūtas galvoja?
Edukacijoje pristatome barokinį piešinių, papildytų tekstais, biblinėmis citatomis reiškinį. Trumpos Šventojo Rašto citatos padėjo suprasti, kad piešinyje vaizduojamas su liūtu kovojantis galiūnas yra Samsonas, o pats paveikslas turi aiškią alegorinę reikšmę. Edukacijos metu aiškinsimės, kas yra alegorija, kuo ji skiriasi nuo simbolio, bei pamėginsime patys sukurti trumpus tekstus, šmaikščiai iliustruojančius senuosius paveikslus, eksponuojamus muziejaus „Theatrum biblicum“ parodoje. Edukacija, skirta 5–12 klasių moksleiviams, papildys lietuvių kalbos, dailės, tikybos žinias. Edukacinio užsiėmimo kaina dalyviui – 5 Eur. Edukacinio užsiėmimo trukmė – 1 val.

Edukacijos yra www.700vilnius.lt programos dalis.
Muziejaus veiklą finansuoja: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba.
Edukaciniai užsiėmimai moksleiviams yra užsakomi iš anksto.
Daugiau informacijos: +370 5 2697800+370 5 2697803 edukacija@bpmuziejus.lt