Muziejus kviečia susikurti kalėdinę nuotaiką

 Artėjant šv. Kalėdoms kviečiame drauge susikurti šventinę nuotaiką. Dalyvaukite mūsų rengiamose šventinėse dirbtuvėse, kalėdinėse ekskursijose, muziejaus parduotuvėje įsigykite dovanų artimiesiems.

Gruodžio pradžioje muziejuje vyks advento vainikų pynimo ir prakartėlių gaminimo dirbtuvės šeimoms bei šventinės ekskursijos, pasakojančios apie angelus ir Kalėdų žvaigždę.

Užsukę į muziejų arba muziejaus interneto svetainę apsidarykite mūsų parduotuvėje. Švenčių proga siūlome padovanoti artimiesiems išskirtinį advento kalendorių-prakartėlę (dailininkė Justina Norkutė-Širin), kurią papildysite kiekvieną dieną iki Kalėdų, vėliau išardę galėsite išsaugoti kitam adventui; apsilankymą Vilniaus katedros požemiuose arba muziejaus leidinius – gruodžio mėnesį jiems bus taikoma nuolaida.

Nekantraujančius sužinoti daugiau naujienų kviečiame kreiptis el. paštu muziejus@muziejus.lt.

 

Kalėdos bažnytinio paveldo muziejuje

Programa

Advento vainiko pynimo dirbtuvės „Kalėdų stebuklo belaukiant“

Gruodžio 6 d. 18.00 val.

Artėjant Kalėdoms, kviečiame į advento vainikų pynimo dirbtuves! Jaukioje atmosferoje ir maži, ir dideli galės pasinerti į kūrybą ir meistrės padedami pasigamins advento vainiką. Pasidarytu vainiku galėsite pasipuošti namus. Medžiagas vainikui suteiksime (jos įeina į bilieto kainą).

Šios dirbtuvės skirtos visai šeimai. Rankdarbių meistrė, pedagogė Violeta Bisikirskienė supažindins su advento vainiko simbolika, pynimo technikomis ir padės sukurti vainiką savo rankomis – asistuos pynėjams renginio metu. Jaunesniuosius dalyvius kviesime kurti smulkias dekoracijas, kurias vėliau įpinsime į vainikus. 

Pradžia – gruodžio 6 d. 18.00 val. 
Vieta – Bažnytinio paveldo muziejus, Šv. Mykolo g. 9 (įėjimą atpažinsite iš vartų su oranžinėmis vėliavom).
Trukmė – iki 2 val. 
Šeimos bilietas-vainikas – 30 Eur. 
Bilietą galima įsigyti muziejaus kasoje arba „Paysera Tickets“ sistemoje paspaudę šią nuorodą.

Į kainą įskaičiuotos priemonės VIENAM vainikui, kuriuo galėsite pasipuošti namus. Norintys gali į dirbtuves atsinešti savo vainiko dekoravimui skirtų priemonių. 

Dalyvių skaičius – ribotas, todėl kviečiame įsigyti bilietus ar registruotis iš anksto: pirkti internetu Paysera sistemoje arba registruotis tel. + 370 5 269 7800 ar el. paštu edukacija@bpmuziejus.lt.

Kalėdinės šeimų dirbtuvės „Prakartėlės džiaugsmas“

Gruodžio 16 d. 12.00 val.

Kviečiame šeimas į kalėdines dirbtuves „Prakartėlės džiaugsmas“ kartu kurti savo prakartėlių.

Dar XIII amžiuje Europoje atsirado paprotys vaizduoti Gimimo sceną ir įrengti prakartėles bažnyčiose, miestų aikštėse. Šiandien prakartėlė neatsiejama nuo Kalėdų – per šią šventę ji puošia mūsų namus. Dirbtuvėse kalbėsimės apie šią gražią tradiciją, susipažinsime su prakartėlės istorija, jos personažais, simbolika ir savo rankomis pasigaminsime prakartėlę iš modelino. 

Dirbtuvių trukmė  – 2 val.
Šeimos bilieto kaina – 15 Eur.
Būtina išankstinė registracija tel. + 370 5 269 7800 arba el. paštu edukacija@bpmuziejus.lt.
Bilietus galima įsigyti muziejaus kasoje arba „Paysera Tickets“ sistemoje pauspaudę šią nuorodą.

Kalėdinė ekskursija „Štai žvaigždė!“

Gruodžio 23 d. 14.00 ir 15.30 val.

Gruodžio 27 d. 18.30 val.

Gruodžio 30 d. 14.00 ir 15.30 val.

Kiek yra dangiškųjų būtybių? Kokią Naujieną Marijai atnešė arkangelas Gabrielius? Kas pakvietė piemenis į Betliejų, kur jie rado Šventąją Šeimą ir ką tik gimusį kūdikėlį Jėzų?

Tyrinėdami dailininkų ir auksakalių kūrinius drauge ieškosime angelų, pasakosime ir apie arkangelus, serafimus ir cherubinus. Sužinosime, kokią vietą jie užima dangiškojoje hierarchijoje ir kokius vaidmenis atlieka. Apžiūrėdami ekspoziciją nagrinėsime, ką vaizduoja Apsireiškimo scena, kodėl prakartėlėje vaizduojami giedantys angelai, ir prisiminsime, kad kiekvienas turime angelą sargą.

Ekskursijos trukmė – 1 val.
Įsigijus lankytojo bilietą (8 Eur, su nuolaida – 5 Eur) ekskursija nemokama.
Būtina išankstinė registracija tel. + 370 5 269 7800 arba el. paštu edukacija@bpmuziejus.lt.
Bilietus galima įsigyti muziejaus kasoje arba „Paysera Tickets“ sistemoje.

Renginiai yra www.700vilnius.lt programos dalis.
Muziejaus veiklą finansuoja Vilniaus arkivyskupija ir Lietuvos kultūros taryba.
Kalėdas Bažnytinio paveldo muziejuje remia ETNO arbata. 
MUZIEJAUS VEIKLĄ FINANSUOJA

Vilniaus Akivyskupija
 
 

 

Informaciniai rėmėjai

                   bernardinai.lt
         

Rėmėjai

       Domus Maria