Lietuvos balsas Šaltojo karo metais: lietuvių koplyčios Vašingtono Nacionalinėje šventovėje ir Šv. Petro bazilikoje Vatikane
2024 birželio 05 d.–spalio 05 d.
Lobynas

Parodą lydi katalogas lietuvių ir anglų kalbomis.
Parodos kuratorė ir katalogo sudarytoja prof. dr. (hp) Giedrė Jankevičiūtė.
Rengiant parodos medžiagą prisidėjo dr. Laura Petrauskaitė.
Katalogo tekstų autorės: Giedrė Jankevičiūtė, Laura Petrauskaitė, Marie-Ange Namy.
Parodos koordinatorės: Sandra Stonytė, Rita Pauliukevičiūtė, Vidmantė Narvidaitė, Akvilė Melkūnaitė, Livija Salickienė, Karolina Koroliova-Barkova.
Parodos ir katalogo dizainerė Laura Klimaitė-Lusa (Klimaite & Klimaite).
Parodos architektė Ūla Žebrauskaitė-Malinauskė.
Parodos tekstus redagavo Audra Kairienė.
Parodos tekstus į anglų k. vertė Aušra Simanavičiūtė.
Parodos šviesų dizaineris Milvydas Kezys.
Parodos įrangą gamino ir parodą instaliavo įmonė UAB „Menų kalvė“.

Parodos partnerė Vilniaus dailės akademija.

Eksponatus skolino: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir Vytauto Kazimiero Jonyno galerija Druskininkuose, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Marcel-Lenoiro muziejus Montricoux (Prancūzija), Lituanistikos tyrimo ir studijų centras Lemonte (JAV), Lietuvos nacionalinis muziejus, Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka, Vilniaus dailės akademijos biblioteka, Lietuvos literatūros ir meno archyvas, Popiežiškoji lietuvių šv. Kazimiero kolegija Romoje ir Kauno arkivyskupijos kurijos archyvas, Kauno Šančių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia, Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčia, Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“, Vilniaus universiteto biblioteka, Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincijos Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynas.

Muziejaus veiklą finansuoja: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba.

Rėmėjai: Lietuvos mokslo taryba, Prancūzų institutas Lietuvoje, UAB „Vilktukas“.
Informaciniai rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, žurnalai „IQ“, „Magnificat“, „Kelione“, „Artuma“, knygynų tinklas „Vaga“, bernardinai.lt.

Pirkti bilietą