Siuvinėtas dangus

Ar įdomu, kas slepiasi už muziejaus saugyklų durų? Ar girdėjai, kad Bažnytinio paveldo muziejaus fonduose saugoma didžiulė itin vertingų liturginės tekstilės kūrinių kolekcija? Muziejaus komanda pasirūpino, kad po saugyklų lentynas pasižvalgyti ir susipažinti su išskirtiniais liturginės tekstilės pavyzdžiais galėtų visi besidomintys.

Pristatome elektroninį katalogą siuvinetasdangus.lt, įkvėptą muziejuje rengtos parodos „Siuvinėtas dangus“ (2017 11 13–2018 09 15). Nors paroda jau baigėsi, išlieka galimybė susipažinti su įspūdingiausiais eksponatais. Imkite ir atverkite langą į muziejaus saugyklose laikomus tekstilės kūrinius! Susipažinkite su jų istorijos, dekoravimo, gamybos ypatybėmis.

Elektroniniame kataloge galėsite apžiūrėti tekstilės pavyzdžius pagal skirtingus tematinius pjūvius. Nuostabios Gedo Čiuželio nuotraukos leidžia grožėtis smulkiausiomis detalėmis, o Ritos Pauliukevičiūtės parengti aprašymai supažindina su pagrindiniais liturginės tekstilės kūrinių tipais ir jų paskirtimi, siuvinėjimo priemonėmis ir technikomis, liturginės tekstilės dekoravimo siužetais. Katalogas parengtas bendradarbiaujant su inovatyvių technologijų įmone UAB „Terra media“. Gerų įspūdžių!

Projekto rėmėjai: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija


MUZIEJAUS VEIKLĄ FINANSUOJA

Vilniaus Akivyskupija
 
 

 

Informaciniai rėmėjai

           bernardinai.lt        
             

Rėmėjai

       Domus Maria