Renginiai

2023 Gruodis

Teatralizuota ekskursija po parodą Vilniaus katedros varpinėje 2023-12-02 12:00 Muziejaus gidės ir edukatorės kartu su profesionaliais aktoriais – klounados meistrais – ves Vilniaus istorijos pamokas vaikams. Intriguojantis, rimtas pasakojimas apie bokštą ir miesto istoriją susipins su klounų pokštais, išdaigomis ir provokacijomis; vaikai bus taip pat aktyviai įtraukti į šį pažintinį užsiėmimą.

Ekskursija „Ekstremalus Vilniaus katedros požemių maršrutas“ 2023-12-02 14:00 Ekstremalus maršrutas šiaurinėje katedros požemių dalyje leidžia lankytojams pamatyti ir išgirsti apie ilgus metus tiesiogine to žodžio prasme buvusias neprieinamas, užmūrytas ar užtvertas erdves.

Ekskursija Vilniaus katedros požemiuose 2023-12-02 15:30 Kviečiame apžiūrėti Vilniaus katedros požemius. Tai nematoma pastato dalis, pristatanti šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis.

Ekskursija Vilniaus katedros požemiuose (anglų kalba) 2023-12-02 16:00 Kiekvieną šeštadienį kviečiame apžiūrėti Vilniaus katedros požemius. Tai nematoma pastato dalis, pristatanti šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis.

Advento vainiko pynimo dirbtuvės „Kalėdų stebuklo belaukiant“ 2023-12-06 18:00

Artėjant Kalėdoms, kviečiame į advento vainikų pynimo dirbtuves gruodžio 6 d.! Jaukioje atmosferoje ir maži, ir dideli galės pasinerti į kūrybą ir meistrės padedami pasigamins advento vainiką. Pasidarytu vainiku galėsite pasipuošti namus. Medžiagas vainikui suteiksime (jos įeina į bilieto kainą).

Diskusija „Bažnytinės unijos iššūkis“ 2023-12-07 18:00

Diskusija „Bažnytinės unijos iššūkis“ – baigiamasis ciklo „Kijevo krikščionybės skaitiniai Vilniuje“ renginys. Gruodžio 7 d. 18.00 val. istorikai dr. Liudas Jovaiša, dr. Darius Baronas, dr. Alfredas Bumblauskas ir Remigijus Černius diskutuos diskutuos apie Bažnytinės Unijos idėjų puoselėjimą, jų sklaidą nepalankiose sąlygose bei svarbą dabarties kontekste.

Šeimų ekskursija „Ką dramblys veikia Katedroje?“ 2023-12-09 12:00 Kartu ieškosime praėjusių amžių istorijos pėdsakų, atrasime Vilniaus katedroje pasislėpusius gyvūnus. Ar pavyks juos suskaičiuoti ir atpažinti jų simbolines reikšmes? Sužinosime, ar tikrai pirmąją šventovę saugojo drakonai, požemiuose seksime šuns pėdsakais ir išsiaiškinsime, ką gi dramblys veikia katedroje.

Ekskursija „Ekstremalus Vilniaus katedros požemių maršrutas“ 2023-12-09 12:00 Ekstremalus maršrutas šiaurinėje katedros požemių dalyje leidžia lankytojams pamatyti ir išgirsti apie ilgus metus tiesiogine to žodžio prasme buvusias neprieinamas, užmūrytas ar užtvertas erdves.

Ekskursija Vilniaus katedros požemiuose 2023-12-09 15:30 Kviečiame apžiūrėti Vilniaus katedros požemius. Tai nematoma pastato dalis, pristatanti šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis.

Ekskursija Vilniaus katedros požemiuose (anglų kalba) 2023-12-09 16:00 Kiekvieną šeštadienį kviečiame apžiūrėti Vilniaus katedros požemius. Tai nematoma pastato dalis, pristatanti šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis.

Pristatoma knyga „Šventieji kūnai. Valkininkų šv. Bonifacas“ 2023-12-10 11:00

Gruodžio 10 d. Valkininkų Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčioje, o gruodžio 13 d. Bažnytinio paveldo muziejuje įvyks naujos knygos „Šventieji kūnai. Valkininkų šv. Bonifacas“ pristatymas. Knygos tekstų autorės – dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė ir dr. Ruth Sargent-Noyes; leidybos projekto kuratorės: Kamilė Jagėlienė ir Vaiva Vasiliauskaitė.

 

Pristatoma knyga „Šventieji kūnai. Valkininkų šv. Bonifacas“ 2023-12-13 18:00

Gruodžio 10 d. Valkininkų Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčioje, o gruodžio 13 d. Bažnytinio paveldo muziejuje įvyks naujos knygos „Šventieji kūnai. Valkininkų šv. Bonifacas“ pristatymas. Knygos tekstų autorės – dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė ir dr. Ruth Sargent-Noyes; leidybos projekto kuratorės: Kamilė Jagėlienė ir Vaiva Vasiliauskaitė.

 

Ekskursija po Vilniaus katedros koplyčias ir požemius 2023-12-16 12:00 Kviečiame kartu pasivaikščioti po naujai atvertas Vilniaus katedros erdves! Ekskursijų metu aplankysime naujai įrengtas Turino drobulės, Šv. Vladislovo, Gailestingumo ir Šv. Stanislovo koplyčias bei trumpam atversiamą katedros raštinę, kurią papuošė įspūdinga zakristijos spinta.

Kalėdinės šeimų dirbtuvės „Prakartėlės džiaugsmas“ 2023-12-16 12:00 Gruodžio 16 d., šeštadienį, 12 val. kviečiame šeimas į kalėdines dirbtuves „Prakartėlės džiaugsmas“ kartu kurti savo prakartėlių.

Ekskursija „Ekstremalus Vilniaus katedros požemių maršrutas“ 2023-12-16 14:00 Ekstremalus maršrutas šiaurinėje katedros požemių dalyje leidžia lankytojams pamatyti ir išgirsti apie ilgus metus tiesiogine to žodžio prasme buvusias neprieinamas, užmūrytas ar užtvertas erdves.

Ekskursija Vilniaus katedros požemiuose 2023-12-16 15:30 Kviečiame apžiūrėti Vilniaus katedros požemius. Tai nematoma pastato dalis, pristatanti šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis.

Ekskursija Vilniaus katedros požemiuose (anglų kalba) 2023-12-16 16:00 Kiekvieną šeštadienį kviečiame apžiūrėti Vilniaus katedros požemius. Tai nematoma pastato dalis, pristatanti šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis.

Ekskursija „Ekstremalus Vilniaus katedros požemių maršrutas“ 2023-12-23 14:00 Ekstremalus maršrutas šiaurinėje katedros požemių dalyje leidžia lankytojams pamatyti ir išgirsti apie ilgus metus tiesiogine to žodžio prasme buvusias neprieinamas, užmūrytas ar užtvertas erdves.

Kalėdinė ekskursija „Štai žvaigždė!“ 2023-12-23 14:00 Kiek yra dangiškųjų būtybių? Kokią Naujieną Marijai atnešė arkangelas Gabrielius? Kas pakvietė piemenis į Betliejų, kur jie rado Šventąją Šeimą ir ką tik gimusį kūdikėlį Jėzų? Kalėdinėje ekskursijoje, tyrinėdami dailininkų ir auksakalių kūrinius drauge ieškosime angelų, pasakosime ir apie arkangelus, serafimus ir cherubinus.

Ekskursija Vilniaus katedros požemiuose 2023-12-23 15:30 Kviečiame apžiūrėti Vilniaus katedros požemius. Tai nematoma pastato dalis, pristatanti šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis.

Kalėdinė ekskursija „Štai žvaigždė!“ 2023-12-23 15:30 Kiek yra dangiškųjų būtybių? Kokią Naujieną Marijai atnešė arkangelas Gabrielius? Kas pakvietė piemenis į Betliejų, kur jie rado Šventąją Šeimą ir ką tik gimusį kūdikėlį Jėzų? Kalėdinėje ekskursijoje, tyrinėdami dailininkų ir auksakalių kūrinius drauge ieškosime angelų, pasakosime ir apie arkangelus, serafimus ir cherubinus.

Ekskursija Vilniaus katedros požemiuose (anglų kalba) 2023-12-23 16:00 Kiekvieną šeštadienį kviečiame apžiūrėti Vilniaus katedros požemius. Tai nematoma pastato dalis, pristatanti šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis.

Kalėdinė ekskursija „Štai žvaigždė!“ 2023-12-27 18:30 Kiek yra dangiškųjų būtybių? Kokią Naujieną Marijai atnešė arkangelas Gabrielius? Kas pakvietė piemenis į Betliejų, kur jie rado Šventąją Šeimą ir ką tik gimusį kūdikėlį Jėzų? Kalėdinėje ekskursijoje, tyrinėdami dailininkų ir auksakalių kūrinius drauge ieškosime angelų, pasakosime ir apie arkangelus, serafimus ir cherubinus.

Šeimų edukacija „Vytautas Didysis ir jo Katedra“ 2023-12-30 12:00 Kviečiame vaikus, tėvus ir senelius susipažinti su garsiausiu visų laikų Lietuvos valdovu –  Vytautu Didžiuoju, jo atvaizdais, epocha, paveldu Vilniaus katedroje.

Ekskursija „Ekstremalus Vilniaus katedros požemių maršrutas“ 2023-12-30 14:00 Ekstremalus maršrutas šiaurinėje katedros požemių dalyje leidžia lankytojams pamatyti ir išgirsti apie ilgus metus tiesiogine to žodžio prasme buvusias neprieinamas, užmūrytas ar užtvertas erdves.

Kalėdinė ekskursija „Štai žvaigždė!“ 2023-12-30 14:00 Kiek yra dangiškųjų būtybių? Kokią Naujieną Marijai atnešė arkangelas Gabrielius? Kas pakvietė piemenis į Betliejų, kur jie rado Šventąją Šeimą ir ką tik gimusį kūdikėlį Jėzų? Kalėdinėje ekskursijoje, tyrinėdami dailininkų ir auksakalių kūrinius drauge ieškosime angelų, pasakosime ir apie arkangelus, serafimus ir cherubinus.

Ekskursija Vilniaus katedros požemiuose 2023-12-30 15:30 Kviečiame apžiūrėti Vilniaus katedros požemius. Tai nematoma pastato dalis, pristatanti šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis.

Kalėdinė ekskursija „Štai žvaigždė!“ 2023-12-30 15:30 Kiek yra dangiškųjų būtybių? Kokią Naujieną Marijai atnešė arkangelas Gabrielius? Kas pakvietė piemenis į Betliejų, kur jie rado Šventąją Šeimą ir ką tik gimusį kūdikėlį Jėzų? Kalėdinėje ekskursijoje, tyrinėdami dailininkų ir auksakalių kūrinius drauge ieškosime angelų, pasakosime ir apie arkangelus, serafimus ir cherubinus.

Ekskursija Vilniaus katedros požemiuose (anglų kalba) 2023-12-30 16:00 Kiekvieną šeštadienį kviečiame apžiūrėti Vilniaus katedros požemius. Tai nematoma pastato dalis, pristatanti šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis.Susisiekite


MUZIEJAUS VEIKLĄ FINANSUOJA

Vilniaus Akivyskupija
 

 

Informaciniai rėmėjai

                   bernardinai.lt
         

Rėmėjai

       Domus Maria