Renginiai

Dr. Astos Giniūnienės ir kun. Algirdo Akelaičio pokalbis „Kontempliuoti Evangeliją – senųjų Švėkšnos bažnyčios paveikslų pasakojimas"

Šį trečiadienį, balandžio 19 d. 18 val., kviečiame į dr. Astos Giniūnienės ir kun. Algirdo Akelaičio pokalbį, skirtą Senojo bei Naujojo Testamento paveikslams iš Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios, kurie pristatomi naujoje Bažnytinio paveldo muziejaus parodoje „THEATRUM BIBLICUM. Velykų preliudijos scenovaizdžiai“.

Paveikslai, dabar paskiri, iš pradžių sudarė didžiulį (apie 320 x 850 cm) vientisą ar kelis didelius tapinius; buvo sukomponuoti po du, vienas virš kito, o XIX a. viduryje sukarpyti. Parodoje pristatoma šios didžiulės drobės rekonstrukcija. Ciklas išsiskiria vaizdavimo būdu: biblinės scenos įkomponuotos tapytuose rėmuose, kiekvieną jų lydi tekstas. Tačiau šie atvaizdai – ne viduramžių neraštingiesiems skirta „vargšų biblija“. Tokio tipo paveikslai remiasi „tipologiniu skaitymu". Kai Senojo Testamento scenos, įvykiai bei veikėjai suvokiami kaip Naujojo Testamento, ypač Jėzaus ir Bažnyčios, provaizdžiai. Jų siužetai specialiai parinkti ir pateikti vienoje prasminėje gijoje, skatinančioje apmąstyti žmogaus santykį su Dievu: netikėjimą, abejones, atitolimą, susitaikinimą ir beribį iš Dievo kylantį atleidimą.

Renginys nemokamas. Maloniai kviečiame!

Renginys yra www.700vilnius.lt programos dalis. Muziejaus veiklą finansuoja: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos tel. +370 5 269 7800, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt.
Renginio datos ir laikas:

2023 04 19 18:00


Susisiekite


MUZIEJAUS VEIKLĄ FINANSUOJA

Vilniaus Akivyskupija
 

 

Informaciniai rėmėjai

                   bernardinai.lt
         

Rėmėjai

       Domus Maria