Nemokamos ekskursijos!

Nemokamos ekskursijos!

Grupes nuo 10 asmenų kviečiame užsisakyti ekskursijas Bažnytinio paveldo muziejuje ir katedros požemiuose nemokamai! Ekskursijos dalyviai turi įsigyti tik lankytojo bilietą.

 

Teminės ekskursijos

Kviečiame prasmingai praleisti laiką ir užsisakyti temines ekskursijas Bažnytinio paveldo muziejuje, Vilniaus katedros varpinėje ir požemiuose! 

Ekskursijos dalyvių skaičius yra apribotas (išskyrus šeimas ir artimus giminaičius).
Bilieto kaina – 6 Eur, su nuolaida (moksleiviams, studentams, mokytojams, senjorams) – 4 Eur.
Gido paslaugų kaina lietuvių kalba – 20 Eur.
Trukmė: apie 1 val.

Daugiau informacijos ir išankstinė registracija:
Tel. +370 5 2697800, +370 600 12080
El. p. muziejus@bpmuziejus.lt

 

Vilniaus katedros varpinės istorija

Vilniaus katedros varpinė yra vienas iš pagrindinių miesto simbolių. Jos istorija siekia XIII a. vidurį: čia stovėjęs gynybinis bokštas XVI a. tapo varpine, o XIX a. pradžioje įgavo dabartinę išvaizdą. Ekskursijos metu sužinosime kodėl keitėsi bokšto funkcija, kokiais šventųjų ir palaimintųjų vardais yra vadinami didieji varpai, kviečiantys į šv. Mišias bei išvysime seniausią miesto laikrodžio mechanizmą.
Vilniaus katedros lobyno paslaptys

Bažnytinio paveldo muziejuje galima pamatyti pusšimtį metų Katedros mūro sienoje slėptą Vilniaus katedros lobyną. Per ekskursiją apžiūrėsime lobynui priklausančius seniausius Lietuvos auksakalystės ir tekstilės šedevrus, valdovų dovanas ir garsių menininkų kūrinius bei išgirsime neįtikėtiną lobyno atradimo istoriją.
Dangaus miestas

Kviečiame aplankyti muziejaus gyvavimo 10-mečio proga atidarytą ekspoziciją „Dangaus miestas. Vilniaus vienuolijų palikimas Bažnytinio paveldo muziejaus rinkiniuose“, pristatančią septyniolikos Vilniaus vienuolijų istoriją ir meno vertybes: nuo pirmųjų XIV a. įsikūrusių vienuolijų – pranciškonų ir dominikonų – iki XVIII a. vid. į sostinę atvykusių šaričių.
Šiuolaikinis meno keliai į Lietuvos bažnyčias: 1990–2019

Muziejaus gyvavimo 10-mečio proga atidarytoje parodoje supažindinama su mažiausiai pažįstama ir vertinama bažnytinio paveldo dalimi, gvildenamos vienuolijų, kunigų ir pasauliečių mecenatų iniciatyvos, atvėrusios šiuolaikinio meno kūrinių kelius į Lietuvos bažnyčias.
Brangakmeniai ir taurieji metalai Vilniaus katedros lobyne

Brangakmenių ir tauriųjų metalų grožis ir spindesys žavėjo žmones nuo seniausių laikų. Šių medžiagų naudojimas kuriant liturginius indus turi ilgą ir įdomią tradiciją. Katedrų lobynuose saugomų vertybių puošyba turėjo atitikti griežtas taisykles, atskleisti simbolines prasmes. Per ekskursiją apžiūrėsime Vilniaus katedros lobyne sukauptus auksakalystės šedevrus ir susipažinsime su brangakmenių ir tauriųjų metalų prasmėmis ir funkcijomis, aptarsime kadaise jiems priskirtas magines savybes.

 

 

 

 


Rėmėjai

Vilniaus Akivyskupija   
   
     
   

 

Informaciniai rėmėjai

       LRT   delfi.lt    bernardinai.lt