Renginiai

2017 Birželis

Nuo mamuto ilties iki safyrų aukso apsoduose: Aleksandras Šepkus 2017-06-07 18:00

Birželio 7 d., trečiadienį, 18 val. „Arkangelo“ konferencijų ir meno centre, buvusio bernardinių vienuolyno celėje (Maironio g. 11), atidaroma pasaulinio garso menininko Aleksandro Šepkaus juvelyrikos paroda. Kurį laiką uždara buvusio Šv. arkangelo Mykolo bernardinių vienuolyno teritorija šiandien įsileidžia visus norinčius. Restauruoti, daugybę istorijų ir likimų slepiantys vienuolyno rūmai tapo „Arkangelo“ konferencijų ir meno centru, tinkamu priėmimams, konferencijoms, viešiems kultūros ir meno renginiams. Pasaulinio garso menininko paroda atidaroma „Arkangelo“ konferencijų ir meno centro prisistatymo proga. Paroda taip pat papildo ir praplečia Bažnytinio paveldo muziejuje eksponuojamą auksakalių dirbinių lobyną. „Nuo mamuto ilties iki safyrų aukso apsoduose: Aleksandras Šepkus“ – tai retrospektyvinė paroda, kūrinius parodai skolino Lietuvos dailės muziejus ir privatūs asmenys, kolekcininkai. Eksponuojami taip pat naujausi menininko sukurti papuošalai.

Užtarėjai ir globėjai. Restauruoti paveikslai iš Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių. Parodos atidarymas 2017-06-15 17:00

Birželio 15 d. 17 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) atidaroma paroda „Užtarėjai ir globėjai. Restauruoti paveikslai iš Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių“. Paroda supažindina su retais, menine verte pasižyminčiais, nuo sunykimo išgelbėtais meno kūriniais, jų istorija ir ikonografija. Ekspozicijoje pristatomi 27 paveikslai iš Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių su aprašais, pasakojantys lankytojams apie Rytų Lietuvos miestų ir kaimų aplinkoje praeityje populiarius šventuosius, būdingus ir retus jų vaizdavimo ir gerbimo būdus.

Per kryžių į žvaigždes: palaimintasis Teofilius Matulionis. Parodos atidarymas 2017-06-15 17:00

Birželio 15 d. 17 val. Bažnytinio paveldo muziejuje atidaroma paroda „Per kryžių į žvaigždes! Arkivyskupas Teofilius Matulionis“.
Paroda kuriama kontrasto principu: palaimintojo arkivyskupo Teofiliaus Matulionio kankinystė ir ganytojo orumas atsiskleidžia lyg veidrodyje per vienas prieš kitą atsispindinčius daiktus, lydėjusius arkivyskupą skirtingais gyvenimo laikotarpiais. Labai kontrastingi kančios, tikėjimo, nuolankumo, paprastumo, visiško pasitikėjimo Dievu ir dvasinio tvirtumo atributai, susiliejantys viename asmenyje, skatina naujai, jautriai ir su pasididžiavimu permąstyti skaudžią XX a. Lietuvos istorijos patirtį. Atskiros skirtinguose ekspozicijos poliuose pristatomų, įvairiais laikotarpiais vyskupą lydėjusių daiktų istorijos čia susilieja į vieną autentišką ir herojišką žmogiškumo viršenybės prieš blogį liudijimą.

„Prie Babilonijos upių“ – pabėgėliai ir tremtiniai. Šv. Stepono bažnyčia: vaizdas, garsas, erdvė 2017-06-16 18:00

Įvykiai Europoje, susiję su sumaištimi Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos kraštuose – svarbiausias veiksnys, nulėmęs troškimą įgyvendinti šį Kultūros nakties projektą. Juo siekiama apmąstyti svetimumo, išvarymo, ištrėmimo, prieglobsčio prašymo, gimtosios žemės ilgesio būsenas, išreikšti šias sunkias žmogiškas patirtis meno kūriniais, giesmių tekstais ir susitikimais. Norima parodyti, kad šiandieniai geopolitiniai įvykiai gali būti svarstomi vadinamomis tradicinėmis meninėmis priemonėmis, ir kartu atskleisti, kaip skirtingų epochų architektūros, vaizdų ir muzikos raiška siejasi su amžina pabėgėlių tema.
Birželio 16 d. programa:
18 val. – renginio pradžia
19 val. – Tapytoja Sigita Maslauskaitė pristato Kultūros nakties veiksmo vietą, turinį ir ekspoziciją.
20 val. – Sirijos menotyrininkė Farah Mohammed pristato šiuolaikinę Sirijos dailę ir Lietuvoje gyvenančio dailininko Majd Kara kūrybą.
Nuo 21 iki 23 val. – Vilniaus arkikatedros bazilikos grigališkasis choras „Schola Gregoriana Vilnensis“  gieda grigališkojo choralo giesmių ciklą „Tremties ir ilgesio psalmės“.
24 val. – renginio uždarymas.

Rėmėjai

 

Informaciniai rėmėjai