Teminės ekskursijos

Kviečiame prasmingai praleisti laiką ir užsisakyti temines ekskursijas Bažnytinio paveldo muziejuje ir Vilniaus katedros varpinėje! 

Ekskursijos dalyvių skaičius yra apribotas (išskyrus šeimas ir artimus giminaičius).
Trukmė: apie 1 val.

Daugiau informacijos ir išankstinė registracija:
Tel. +370 5 2697800, +370 600 12080
El. p. muziejus@bpmuziejus.lt

 

Vilniaus katedros varpinės istorija

Vilniaus katedros varpinė yra vienas iš pagrindinių miesto simbolių. Jos istorija siekia XIII a. vidurį: čia stovėjęs gynybinis bokštas XVI a. tapo varpine, o XIX a. pradžioje įgavo dabartinę išvaizdą. Ekskursijos metu sužinosime kodėl keitėsi bokšto funkcija, kokiais šventųjų ir palaimintųjų vardais yra vadinami didieji varpai, kviečiantys į šv. Mišias bei išvysime seniausią miesto laikrodžio mechanizmą. Bilieto kaina – 5 Eur, su nuolaida (moksleiviams, studentams, mokytojams, senjorams) – 3 Eur. Gido paslaugų kaina lietuvių kalba – 20 Eur.
Vilniaus katedros lobyno paslaptys

Bažnytinio paveldo muziejuje galima pamatyti pusšimtį metų Katedros mūro sienoje slėptą Vilniaus katedros lobyną. Per ekskursiją apžiūrėsime lobynui priklausančius seniausius Lietuvos auksakalystės ir tekstilės šedevrus, valdovų dovanas ir garsių menininkų kūrinius bei išgirsime neįtikėtiną lobyno atradimo istoriją. Bilieto kaina – 8 Eur, su nuolaida (moksleiviams, studentams, mokytojams, senjorams) – 5 Eur. Gido paslaugų kaina lietuvių kalba – 20 Eur.
Dangaus miestas

Kviečiame aplankyti muziejaus gyvavimo 10-mečio proga atidarytą ekspoziciją „Dangaus miestas. Vilniaus vienuolijų palikimas Bažnytinio paveldo muziejaus rinkiniuose“, pristatančią septyniolikos Vilniaus vienuolijų istoriją ir meno vertybes: nuo pirmųjų XIV a. įsikūrusių vienuolijų – pranciškonų ir dominikonų – iki XVIII a. vid. į sostinę atvykusių šaričių. Bilieto kaina – 8 Eur, su nuolaida (moksleiviams, studentams, mokytojams, senjorams) – 5 Eur. Gido paslaugų kaina lietuvių kalba – 20 Eur.
Brangakmeniai ir taurieji metalai Vilniaus katedros lobyne

Brangakmenių ir tauriųjų metalų grožis ir spindesys žavėjo žmones nuo seniausių laikų. Šių medžiagų naudojimas kuriant liturginius indus turi ilgą ir įdomią tradiciją. Katedrų lobynuose saugomų vertybių puošyba turėjo atitikti griežtas taisykles, atskleisti simbolines prasmes. Per ekskursiją apžiūrėsime Vilniaus katedros lobyne sukauptus auksakalystės šedevrus ir susipažinsime su brangakmenių ir tauriųjų metalų prasmėmis ir funkcijomis, aptarsime kadaise jiems priskirtas magines savybes. Bilieto kaina – 8 Eur, su nuolaida (moksleiviams, studentams, mokytojams, senjorams) – 5 Eur. Gido paslaugų kaina lietuvių kalba – 20 Eur.

 

 

 

 


Rėmėjai

Vilniaus Akivyskupija   
   
     
   

 

Informaciniai rėmėjai

       LRT   delfi.lt    bernardinai.lt